Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Michał Ruciak: Zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze

Michał Ruciak: Zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze

fot. archiwum

- Myślę, że zaprezentowaliśmy się naprawdę dobrze, jeżeli nie bardzo dobrze. Oddaliśmy bardzo mało piłek i na pewno to cieszy, że forma ciągle rośnie. - stwierdził w rozmowie z serwisem przegladligowy.com, przyjmujący reprezentacji Polski, Michał Ruciak.

Za nami już ostatni gdyński pojedynek. Spotkanie to można zaliczyć chyba do grona tych łatwych i przyjemnych?

Michał Ruciak: Myślę, że tak, byliśmy na pewno dużo bardziej skoncentrowani od zespołu francuskiego i to bez wątpienia nam pomogło. Francuzi wyszli w troszeczkę przemeblowanym składzie, co wykorzystaliśmy wygrywając trzy zero.

Nie mogę nie zapytać pana o ocenę polskiego przyjęcia, czyli swojego i kolegów, nawet nie tyle w tym meczu, co generalnie w przeciągu całego tego turnieju, bo jest chyba z czego się cieszyć.– Dokładnie, myślę, że zaprezentowaliśmy się naprawdę dobrze, jeżeli nie bardzo dobrze. Oddaliśmy bardzo mało piłek i na pewno to cieszy, że ta forma ciągle rośnie.

Jak wiadomo w kadrze nie brakuje na przyjęciu bardzo młodych, obiecujących zawodników, jak choćby Kurek czy Bartman. Czy pana zdaniem można mówić, że powoli nadchodzą potencjalni następcy Winiarskiego i Świderskiego właśnie, czy jednak droga do tego jeszcze bardzo, bardzo daleka?

– Cóż, na pewno mamy faktycznie tych młodych zawodników, którzy wchodzą coraz mocniej do reprezentacji i cieszy, że mamy w nich potencjał. Teraz pozostaje tylko szkolić tych chłopaków, żeby spisywali się coraz lepiej, bo przydadzą się jeszcze kadrze na kolejne lata.

Do niedawna wszystkie wasze treningi podporządkowane były zakończonym właśnie gdyńskim kwalifikacjom, czy oznacza to, że tegoroczny Memoriał potraktujecie czysto sparingowo?

Na pewno będziemy chcieli tę imprezę wygrać. W każdym meczu gramy zawsze o zwycięstwo i na pewno w Łodzi także będziemy do tego dążyć, tym bardziej, że zjawią się naprawdę mocne ekipy i warto sprawdzić swoją dyspozycję. Myślę, że jest szansa, żeby wygrać ten turniej, ale zobaczymy jak się to wszystko potoczy.

 

* więcej na przegladligowy.com
* * Rozmawiała Sylwia Kuś (przegladligowy.com)

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved