Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Megapotencjał Kurka. Będzie gwiazdą?

Megapotencjał Kurka. Będzie gwiazdą?

fot. archiwum

Bartosz Kurek był obok Pawła Zagumnego najlepszym zawodnikiem reprezentacji Polski w czasie turnieju eliminacyjnego do mistrzostw świata, który w miniony weekend rozegrano w Gdyni. 20-letni zawodnik pokazał, że ma gigantyczny potencjał.

Jeszcze do niedawna Kurek uchodził za gracza uzdolnionego, ale zbyt chimerycznego i potrzebującego jeszcze trochę czasu, by osiągnąć poziom międzynarodowy. Sugerowano, że siedzenie na ławce w Skrze Bełchatów mu nie pomaga. W czasie Ligi Światowej 2009 spisywał się nieźle, ale miał też słabsze momenty. W trzech meczach w Gdyni takich nie było.

Kurek w drużynie narodowej wyrasta na godnego następcę Sebastiana Świderskiego . Pokazuje, że może zostać zawodnikiem światowej klasy. 205 centymetrów wzrostu, wspaniały zasięg w ataku, mocna zagrywka i, co rzadkie u tak wysokich zawodników, całkiem dobre przyjęcie. Jak na swój wzrost ,młody przyjmujący ma też świetną koordynację ruchową.

Zdaniem ekspertów Kurka na bohatera eliminacji MŚ wykreował Paweł Zagumny, ale przecież nie każdy z taką skutecznością wykorzystywałby wystawy jednego z najlepszych rozgrywających na świecie. Popisem Bartka był mecz ze Słowacją, w którym zdobył 21 punktów i skończył 19 na 29 piłek.W jaki sposób w krótkim czasie Kurek zrobił ogromne postępy? – Chyba największy postęp jest w sferze psychiki. Czuję się mocniejszy, bo dostałem więcej szans gry, co przełożyło się na większą pewność siebie. Wychodzę na parkiet z innym nastawieniem – zdradza młody siatkarz.

Nie chcę, żeby mnie kreować na lidera, wolę, by to przyszło naturalnie na boisku – komentuje Bartek zachwyty nad swoją postawą. Ale Daniel Castellani , trener naszej drużyny, nie ma wątpliwości. – Wszyscy moi młodzi zawodnicy zrobili od maja kolosalny postęp, ale Bartka podziwiam – cieszy się trener Castellani. – Wciąż eliminuje błędy, jest wszechstronny w ataku, wierzy w siebie, jest pewny, spokojny. I w ogóle nie widać, by był spięty – zauważa Argentyńczyk.

Ryszard Bosek , jeden z najlepszych siatkarzy w historii Polski, przestrzega przed wpadaniem w zbyt wielki zachwyt nad Kurkiem. – Trzeba przyznać, że Bartek zaczyna doszlifowywać swoje umiejętności i spełniać pokładane w nim nadzieje. Nie chciałbym jednak, by media się nim zachwycały już teraz. On jest inteligentnym, skromnym człowiekiem i chciałbym, aby taki pozostał. On musi wiedzieć, że może być gwiazdą, a nie czuć, że już nią jest – uważa mistrz olimpijski z Montrealu z 1976 roku. – Ja cieszę się przede wszystkim z tego, że poprawił się w przyjęciu. Dla jego kariery na pozycji przyjmującego to podstawa .

Bosek tonuje nastroje, ale bez wątpienia bardzo liczy na Kurka. Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie młody gracz PGE Skry Bełchatów stanie się prawdziwą gwiazdą reprezentacji Polski i całej światowej siatkówki.

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved