Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Lukas Divis: To prawie jak mecz towarzyski

Lukas Divis: To prawie jak mecz towarzyski

fot. archiwum

Słowaccy siatkarze w gdyńskim turnieju zajęli trzecie miejsce. Tym samym za rok nie pojadą do Włoch na mistrzostwa świata, a niedzielne spotkanie kwalifikacyjne z reprezentacją Słowenii mogli potraktować już tylko jako mecz sparingowy.

– Dla mnie to było trudne, ponieważ ten mecz był w zasadzie o nic – żalił się reprezentant Słowacji, Lukas Divis . – Mógł być jedynie przygotowaniem do Mistrzostw Europy. Ten turniej już niedługo, więc cieszę się, że wygraliśmy to ostatnie spotkanie ze Słowenią.

Wygrana cieszy, ale po długim i niepozbawionym błędów meczu zawsze pozostaje pewien niedosyt. – Z takim zespołem powinniśmy wygrać 3:0, a nie 3:2 – przyznał Divis. Dlaczego więc mecz trwał ponad dwie godziny? – Nie wiem. Może nie podjęliśmy wystarczającego ryzyka, a może po prostu nie zagraliśmy na tyle dobrze, żeby wygrać w trzech setach – zastanawiał się słowacki przyjmujący.

Rozgrywający obu zespołów w tym spotkaniu bardzo mocno wykorzystywali swoich nominalnych atakujących. Alen Sket i Martin Nemec zdobyli łącznie powyżej dwudziestu punktów. Stanowiło to prawie 1/3 wszystkich oczek zapisanych na koncie ich drużyn po skutecznych atakach. – To normalne, że atakujący zdobywają dwadzieścia pięć, trzydzieści punktów w trakcie pięciosetowego pojedynku – tłumaczył statystki Divis. Ten jeden z bardziej z znanych słowackich siatkarzy w niedzielę na boisku pojawił się tylko na chwilę.Słowacy z reprezentacją Słowenii spotkają się ponownie w fazie grupowej mistrzostw Europy. – Dlatego ważne, że dziś wygraliśmy. To był praktycznie towarzyski mecz. Już wcześniej straciliśmy szansę na awans do Mistrzostw Świata we Włoszech. Mecz ze Słowenią stał się już tylko treningiem przed Mistrzostwami Europy – przyznał Lucas.

Przed wrześniowymi mistrzostwami Europy Słowaków czekają jeszcze mecze sparingowe z reprezentacją Czech. Podczas Czempionatu nasi południowi sąsiedzi zagrają natomiast z Grecją, Hiszpanią i ponownie z zespołem Słowenii. – Trafiła nam się dobra grupa – cieszył się Słowak. – Na pewno mamy szansę na przejście do kolejnej fazy tych zawodów. Zobaczymy tylko, czy tę szansę wykorzystamy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved