Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwalifikacje do MŚ 2010 Gdynia: Optymizm Castellaniego

Kwalifikacje do MŚ 2010 Gdynia: Optymizm Castellaniego

fot. archiwum

W dniu wczorajszym zakończył się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Świata we Włoszech. W Gdyni najlepsi okazali się Polacy, którzy zajęli pierwsze miejsce. Drugie premiowane awansem do MŚ miejsce przypadło ekipie Francji.

Oto, co po swoim ostatnim spotkaniu powiedzieli kapitanowie i trenerzy obu ekip.

Stephane Antiga (kapitan reprezentacji Francji): Serdecznie gratuluję zespołowi polskiemu, ponieważ zagrał dzisiaj bardzo dobry mecz i w ogóle zaprezentował się dobrze na tym turnieju. My dzisiaj nie mogliśmy odnaleźć odpowiedniego rytmu gry.

Paweł Zagumny (kapitan reprezentacji Polski): Trenerzy mieli dzisiaj pole do popisu, zagrali prawie wszyscy zawodnicy. Mecz był pokazowy. Myślę, że mógł się podobać. Cieszymy się z awansu do mistrzostw świata i to jest najważniejsze.Philippe Blain (trener reprezentacji Francji): Staraliśmy się dzisiaj stawić czoła jednej z najlepszych drużyn w Europie. Szukałem zawodników, którzy będą w stanie podołać temu zadaniu, ale jestem zadowolony tylko z postawy Samuele Tuia, który zagrał dzisiaj interesująco. Zespół polski jest od nas silniejszy fizycznie i jeśli nie jesteśmy w stanie przeciwstawić się temu perfekcyjną grą w obronie, jeżeli nie mamy szczęścia w akcjach, to jesteśmy bez szans. Czasami porażka jest dobra, bo pozwala lepiej się skoncentrować przed kolejnym meczem. To, co Państwo widzieli dzisiaj, to nie jest najwyższa forma reprezentacji Francji. Niektórzy czołowi zawodnicy, na przykład Stephane Antiga, musieli dzisiaj po prostu odpocząć.

Daniel Castellani (trener reprezentacji Polski): Jestem zadowolony z postawy zawodników, których mieliśmy dzisiaj okazję zobaczyć na boisku. Paweł Woicki zagrał na bardzo dobrym poziomie, podobnie Michał Ruciak i Zbigniew Bartman, który wszedł w ostatnim secie. Ci zawodnicy dostali swoją szansę i ją wykorzystali.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved