Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga kobiet: Siatkarki Siarki zagrały w … „nogę”

II liga kobiet: Siatkarki Siarki zagrały w … „nogę”

fot. archiwum

Zapowiadało się na "totalną bryndzę", tymczasem przyjemnie jest oglądać trening drugoligowych siatkarek tarnobrzeskiej Siarki. Zawodniczki pracują aż miło, by za sześć tygodni rozpocząć boje w kolejnym swoim sezonie.

Andrzej Dróbkowski ( trener Siarki): – Wakacje się skończyły, więc trzeba wziąć się ostro do pracy i tak uczyniliśmy. Trenujemy codziennie, a zajęcia są dość wyczerpujące, bo takie w tym okresie mają być. Cały czas kompletujemy kadrę, rozmawiamy z różnymi zawodniczkami, jedno jest pewne, zmiany w naszej drużynie będą spore .

Miesiąc temu wydawało się, że drużyna seniorek Siarki nie zostanie zgłoszona do rozgrywek drugiej ligi. Ale prezes klubu Antoni Jakubowicz nie chciał nawet o tym słyszeć. Ze wsparciem przyszli mu członkowie Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Siatkowej i jesienią oraz zimą kibice z Tarnobrzega znów będą się emocjonować występami siatkarek.

Trudna pracaPodopieczne trenera Andrzeja Dróbkowskiego powoli wchodzą w najtrudniejsze treningi, które związane są z pracą nad motoryką. Polegają one na ciężkich ćwiczeniach, które mają dać siłę i wytrzymałość. Są jednak chwile zabawy, o ile tak można nazwać mecz w piłkę nożną. Dziewczęta walczą na serio, a najwyższy piłkarski poziom podczas futbolowego treningu prezentowały Honorata Jabłońska-Żak, Anna Surowiec, Małgorzata Wacławczyk, Anna Mysiak oraz Anna Janas . Z zespołem nie trenowała Jolanta Jabłońska . Świeżo upieczona mężatka wróciła z Zakopanego z bólem pleców. – Wchodziłam na Giewont i wszystko było w porządku, ale po przyjeździe do domu poczułam ostry ból pleców, chyba gdzieś mnie przewiało. Od jutra zaczynam jednak trenować – powiedziała zawodniczka.

Monika na zgrupowaniu

Z drużyną nie trenuje Monika Pusz , która po roku wraca do Siarki. Pojechała na zgrupowanie z młodziczkami z Łańcuta, których jest trenerką. Inna grająca w zespole w minionym sezonie siatkarka, Ewelina Ryznar , wybiera się z drużyną mieleckiej Stali na zgrupowanie do Kielnarowej. Wiadomo już, że w Siarce nie będą grały Katarzyna Galica oraz Agata Kubiak , które są w ciąży. Nie będzie też Magdy Chorzępy , która wyjeżdża grać do Niemiec oraz Ireny Matejek , którą kuszą kluby z Jasła oraz Krosna. Będzie za to najprawdopodobniej grała w Siarce Paulina Peret , wychowanka mieleckiej Stali, występująca w minionym sezonie w Szóstce Biłgoraj.

Dwa turnieje

Trener Andrzej Dróbkowski nie planuje jeszcze rozgrywania gier kontrolnych. Wiadomo jednak, że zespół weźmie udział w dwóch turniejach. Pierwszy rozegrany zostanie w dniach 5-6 września w Tomaszowie Lubelskim , drugi tydzień później w Radomiu . Nie wiadomo jeszcze, kiedy nastąpi inauguracja nowego sezonu, najprawdopodobniej stanie to się 26 września. Wiadomo natomiast, że tarnobrzeżanki zagrają w grupie małopolskiej drugiej ligi, a ich rywalkami będą między innymi drużyny Wisły Kraków, AE AZS Kraków oraz Proszowianki Proszowice.

* Autorem tekstu jest Piotr Szpak (echodnia.eu)

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved