Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Avia jedzie na wieś… ostro popracować

Avia jedzie na wieś… ostro popracować

fot. archiwum

W piątek wieczorem siatkarze Avii przeprowadzili ostatni trening przed wyjazdem na zgrupowanie, który został zaplanowany dzisiaj o świcie. Siatkarze po blisko siedmiogodzinnej podróży dotrą do Zawoi, gdzie szlifując formę przed zbliżającym się sezonem.

Już sama lokalizacja przedsezonowego obozu przypadła do gustu siatkarzom. Zawoja to najdłuższa w Polce wieś, rozciągnięta na odcinku ponadosiemnastu kilometrów, położona u stóp Babiej Góry (1725 m n.p.m) w obrębie Babiogórskiego Parku Narodowego. W jej okolicach nie brakuje malowniczych szlaków i atrakcji turystycznych, z których siatkarze na pewno będą mieli okazję skorzystać. – Za wiele wolnego czasu nie przewiduję, bo jedziemy tam pracować nad formą, a nie na wakacje – mówi Krzysztof Lemieszek . – Jednak w przerwie między treningami może uda przed obozem się nam skorzystać z uroków polskich gór. W planie mamy wypad do pobliskiej Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie skorzystamy z dobrodziejstw tamtejszych basenów termalnych.

I to byłoby tyle, jeśli chodzi o atrakcje podczas obozu. Pozostały czas trener Lemieszek ma zaplanowany na treningi, które odbywać się będą dwa razy dziennie. – Przed wyjazdem na zgrupowanie pracowaliśmy nad siłą i wytrzymałością, aby teraz skupić się na treningach siatkarskich – mówi Lemieszek. – Będziemy mieć do dyspozycji dużą halę, z której chcemy korzystać jak najczęściej. Cały czas trzeba mieć na uwadze fakt, że w naszym zespole jest dwóch nowych rozgrywających i musimy odpowiednio zgrać zespół.

Ciężkie treningi w Świdniku dały się trochę we znaki zawodnikom. Co prawda udało się ustrzec poważniejszych kontuzji, ale nie obyło się bez urazów. Przez ból pleców kilka dni nie trenował Marcin Jarosz . – Wszytko jest już jednak w porządku – uspokaja szkoleniowiec. – Większa niewiadoma jest z Michałem Baranowskim, któremu dokucza uraz kolana, jeszcze z okresu roztrenowania. Musimy podjąć decyzję, co robić. Wolałbym, aby uczestniczył w przygotowaniach, bo to niezmiernie ważne na tym etapie, ale jeśli będzie taka potrzeba, to damy mu odpocząć.Do Zawoi udała się 15-osobowa grupa. Oprócz dwunastu zawodników z kadry pierwszego składu, na zgrupowanie pojechali trener Lemieszek, masażysta Ryszard Dzięgiel i Jakub Sadowski , klubowy junior. Powrót świdniczan zaplanowany jest na 28 sierpnia (piątek), zaś dzień później, w sobotę, Avia wyjedzie na pierwszy turniej do Hajnówki.

*Autorem jest Kamil Balcerek (Kurier Lubelski)

źródło: Kurier Lubelski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved