Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Olsztynianie po raz kolejny triumfują

Olsztynianie po raz kolejny triumfują

fot. archiwum

W finale Wielkiego Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej Amatorów - Rosetex Cup Mazury 2009 w Mrągowie olsztyńskie pary, jak co roku wyznaczały poziom rozgrywek. Eliminacje do Wielkiego Finału rozgrywane były w pięciu miastach na Mazurach.

Zaczynając od Mikołajek, poprzez Ryn, Giżycko, Ełk i Olecko, ponad osiemdziesiąt par walczyło o awans do Wielkiego Finału.

W finale, który rozegrany został w bardzo nie korzystnych dla zawodników warunkach atmosferycznych, oba pierwsze miejsca zgarnęły pary ze stolicy Warmii i Mazur. W kategorii kobiet, jak przed rokiem, triumfowały Monika Jabłońska i Dominika Bartkowska , które w finale gładko pokonały parę z Ostródy: Natalię Ryszkowską i Annę Spittal . Trzecie miejsce zajęła kolejna para z Olsztyna, Dorota Kaniuka i Paulina Antoszkiewicz .

W kategorii mężczyzn, po bardzo zaciętych pojedynkach, nierzadko na przewagi, została wyłoniona najlepsza trójka. Na najwyższym stopniu podium stanęli kolejni olsztynianie, Paweł Grzesik i Karol Dziuba , którzy po zaciętym finale pokonali parę z Kętrzyna, Kamila Lisa i Jarka Urbana . W meczu o trzecie miejsce, w którym zmierzyły się ze sobą dwie olsztyńskie pary. Wygrała para Mateusz Chyl i Adam Winckiewicz , którzy pokonali Tomasza Poskiera i Tomasza Biryło .Uroczyste podsumowanie turnieju odbyło się podczas koncertu na mrągowskim amfiteatrze, który został zorganizowany specjalnie na tę uroczystość i podczas, którego wystąpił zespół PECTUS.

źródło: sport.mragowo.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved