Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kądzioła/Szałankiewicz zagrają o brązowy medal

Kądzioła/Szałankiewicz zagrają o brązowy medal

fot. archiwum

Zakończyła się wspaniała passa polskiej pary na mistrzostwach Europy U-23. Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz przegrali swoje półfinałowe spotkanie. Teraz, tak jak naszym paniom, pozostała im walka o brązowy medal.

Rywalami naszych siatkarzy plażowych byli rozstawieni z "jedynką" Niemcy Walkenhorst /Windscheif . Polacy szybko przekonali się o wysokim poziomie umiejętności rywali. Od początku spotkania to właśnie Niemcy kontrolowali przebieg gry. Sporo błędów po polskiej stronie siatki spowodowało, że nasi plażowicze zdobyli w pierwszej partii tylko osiem punktów. Drugi set był już bardziej wyrównany. Znów jednak lepsi okazali się przeciwnicy Polaków. Walkenhorst/Windscheif wygrali tą odsłonę do 17 i tym samym wywalczyli awans do finału.

W meczu o brązowy medal Kądzioła /Szałankiewicz zagrają z inną parą zza naszej zachodniej granicy: KöhlerRohde . Co ciekawe obie pary spotkały się już na tym turnieju w rozgrywkach grupowych. Wtedy lepsi okazali się Polacy, wygrywając 2:0. O tym, czy Polacy zakończą ten turniej z medalami dowiemy się około godziny 15:00.

Walkenhorst/Windscheif – Kądzioła /Szałankiewicz 2:0
(21:8, 21:17)źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved