Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Jerzy Matlak: Moja drużyna potrzebuje więcej gry

Jerzy Matlak: Moja drużyna potrzebuje więcej gry

fot. archiwum

Kolejny tie-break okazał się dla Polek zwycięski. Na pomeczowej konferencji trener Jerzy Matlak był zadowolony z gry zespołu, stwierdził jednak, że nadal  jego zespół potrzebuje więcej gry, by nabrać większego doświadczenia.

Jerzy Matlak (trener reprezentacji Polski): Jestem bardzo zadowolony z wygrania dzisiejszego meczu. Ponieważ zagraliśmy już trzy spotkania w Hong Kongu, zarówno reprezentacja Dominikany jak i moja drużyna, jesteśmy już bardzo zmęczeni. Przez to zmęczenie moje zawodniczki popełniły trochę niewymuszonych błędów.

Mimo, że zarówno Dominikana, jak i nasza drużyna, są bardzo młode, zagraliśmy bardzo dobrze. Nasze drużyny potrzebują więcej gry, by zdobyć większe doświadczenie.

Aleksandra Jagieło (kapitan reprezentacji Polski): Jesteśmy szczęśliwe, że pokonałyśmy Dominikanę. Zagrałyśmy słabo w pierwszym i czwartym secie, nie osiągając naszego normalnego poziomu. Nie mniej jednak powróciłyśmy do gry w piątym secie i zagrałyśmy lepiej.

Marcos Kwiek (trener reprezentacji Dominikany): To był ciężki mecz. Gdy Polska pokonała wczoraj Chiny, wiedzieliśmy, że to będzie dla nas ciężki mecz. Byliśmy bardzo skoncentrowani na początku, jednak potem straciliśmy tę koncentrację w czasie trwania spotkania. To jest bardo częsta sytuacja w przypadku młodej drużyny. Tak więc będziemy trenować nasze młode zawodniczki i przygotowywać do nadchodzących rozgrywek. Jeszcze raz gratuluję Polsce wygrania zarówno wczorajszego, jak i dzisiejszego meczu.Milagros Cabral de la Cruz (kapitan reprezentacji Dominikany): Zagrałyśmy z wielkim impetem w czwartym secie. Dobrze także zaczęłyśmy piąty, ale Polki zagrały lepiej w kluczowych momentach. Miałyśmy wygrać to spotkanie, ale mimo to gratuluję polskiej drużynie.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved