Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Francuzi cieszą się z awansu

Francuzi cieszą się z awansu

fot. archiwum

Francuzi nie kryli radości po sobotniej wygranej ze Słowenią. Dzięki zwycięstwu "Trójkolorowi" zapewnili sobie udział w przyszłorocznych mistrzostwach świata.
Mam nadzieję, że jutro z Polakami zagramy sobie dla zabawy - mówił po meczu Stephane Antiga.

Tine Urnaut (kapitan reprezentacji Słowenii): – Dzisiaj rozpoczęliśmy mecz lepiej niż wczoraj, zagrywką wywieraliśmy na przeciwnika większą presję. W pierwszym secie dość długo prowadziliśmy, ale w końcówce popełniliśmy więcej błędów niż Francuzi i dlatego przegraliśmy. W drugiej odsłonie nasza zagrywka była już gorsza, przeciwnicy bardzo dobrze przyjmowali, przeprowadzili kilka skutecznych ataków przez środek i w efekcie tego wyraźnie przegraliśmy. W trzecim secie ponownie dobrze serwowaliśmy. Dodaliśmy do tego lepszy blok, a także współpracę na linii blok – obrona, udane kontrataki, dlatego tę partię zasłużenie wygraliśmy. A w czwartym secie niestety Francuzi zagrali na zbyt wysokim dla nas poziomie, szczególnie dużo ataków udawało im się w pierwszym tempie. Nie byliśmy w stanie się temu przeciwstawić .

Stephane Antiga (kapitan reprezentacji Francji): – Jestem bardzo szczęśliwy z powodu dzisiejszego zwycięstwa. Za chwilę będziemy oglądali mecz Polska – Słowacja, ale jestem przekonany, że już się zakwalifikowaliśmy do mistrzostw świata. Zagraliśmy dzisiaj bardzo dobre spotkanie, szczególnie w bloku. Straciliśmy trochę koncentrację w trzecim secie, na szczęście to nie wpłynęło na wynik całego spotkania. Mam nadzieję, że jutro z Polakami zagramy sobie dla zabawy .

Gregor Hribar (trener reprezentacji Słowenii): – Zgadzam się z tym, co powiedział kapitan mojej drużyny – zagraliśmy dzisiaj lepsze spotkanie niż wczoraj. Wiedzieliśmy, że Francuzi bardzo dobrze przyjmują zagrywkę, więc musieliśmy podjąć ryzyko w tym elemencie. Kosztowało nas to wiele błędów, ale to była jedyna metoda, jeśli myśleliśmy o zwycięstwie. Nasze przyjęcie w całym meczu było dobre. Problemem, zarówno wczoraj, jak i dzisiaj, była skuteczność w ataku. Turniej w Gdyni nie jest naszym głównym celem w tym roku, najważniejsze dla nas są mistrzostwa Europy. Będziemy się do nich przygotowywali jeszcze przez kilka tygodni. Prawdopodobnie czterech – pięciu graczy zostanie w drużynie zmienionych. Życzę Francji sukcesów w przyszłorocznych mistrzostwach świata .Philippe Blain (trener reprezentacji Francji): – Przed turniejem mówiłem, że najważniejsze będzie dla nas wygranie dwóch pierwszych spotkań. Udało nam się to, więc oczywiście jestem bardzo szczęśliwy. Chciałbym podkreślić, że dzisiaj znakomicie zagrali obaj moi środkowi. Jean- Philippe Sol miał 6 udanych bloków i 61% skuteczności w ataku – te liczby wzbudzają szacunek. Jestem też bardzo zadowolony, że drużyna pokazała dobrego ducha – po tym jak straciła koncentrację w trzecim secie i go przegrała, wróciła do gry w czwartym w pełni skoncentrowana, ze „świeżą głową" .

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved