Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Emanuele Zanini: Serca do gry nam nie brakowało

Emanuele Zanini: Serca do gry nam nie brakowało

fot. archiwum

Emanuele Zanini, szkoleniowiec reprezentacji Słowacji widział szansę na zwycięstwo swojego zespołu w meczu z Polakami. Warunek? Jego zespół musiałby przez całe wczorajsze spotkanie grać, tak, jak w pierwszym i drugim secie.

Można było w sobotę pokonać Polaków?

Emanuele Zanini : – Było to możliwe, ale po warunkiem gdybyśmy utrzymali poziom gry z pierwszego i drugiego seta. Przez całe spotkanie musielibyśmy grać doskonale. Moi siatkarze robili wszystko, aby to spotkanie wygrać. Serca do gry i zaangażowanie im nie brakowało, ale niestety to było zbyt mało, aby pokonać Polaków. Myślę, że ten mecz, jak i mecz z Francuzami były dla nas dobrym sprawdzianem. Polacy to bardzo mocny fizycznie zespół, Francuzi z kolei to niezwykle doświadczona drużyna .

Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju kwalifikacyjnego wiedzieliśmy, ze czeka nas bardzo trudne zadanie. Jednak jeśli chcemy piąć się w rankingach FIVB w górę takie mecze jak z Francją czy Polską musimy wygrywać .Jesteśmy na dobrej drodze ku temu, aby znaleźć się w siatkarskiej elicie?

Sądzę, że jesteśmy na dobrej drodze ku temu. Jeśli dalej będziemy ciężko pracować, wierzę, że nasza pozycja na świecie dalej będzie szkła ku górze .

Jak się panu podobała atmosfera podczas meczu z Polakami?

Poznałem polskich kibiców jeszcze za czasów, kiedy pracowałem z reprezentacją Włoch. Graliśmy wówczas w Lidze Światowej. Atmosfera w Polsce jest niesamowita, bardzo dobrze gra się przed taką publicznością .

Czy ta atmosfera była problemem na siatkarzy Słowacji?

Absolutnie. Polska publiczność jest bardzo przyjazna i sprawiedliwa. Sądzę, że identyczne zdanie o niej mają moi zawodnicy .

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved