Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Daniel Castellani: Jedziemy na mistrzostwa świata

Daniel Castellani: Jedziemy na mistrzostwa świata

fot. archiwum

Biało-czerwoni po zwycięstwie nad Słowacją zgodnie twierdzili, że plan minimum w turnieju kwalifikacyjnym do MŚ został wykonany. Polacy pewni są już wyjazdu do Włoch. Daniel Castellani dziękował wszytskim, którzy przyczynili się do tego sukcesu naszej kadry.

Michał Masny (kapitan reprezentacji Słowacji): – Szkoda, że znowu muszę zaczynać konferencję, bo zawsze zaczyna przegrany. Myślę, że dzisiaj było bardzo dobre spotkanie dla obu drużyn, a także dla kibiców. Obie ekipy pokazały siatkówkę na naprawdę dobrym poziomie. Gratulacje dla polskiej kadry.

Paweł Zagumny (kapitan reprezentacji Polski): – To był dla nas ciężki mecz. Było troszeczkę presji, bo graliśmy o awans – to był taki mały finał tego turnieju. Byliśmy lepsi w całym spotkaniu, zasłużenie wygraliśmy 3:1 i to jest najważniejsze .

Emanuele Zanini (trener reprezentacji Słowacji): – Ten mecz był dla nas zupełnie inny, zachowywaliśmy się inaczej – zaczęliśmy bardzo agresywnie. Przez jedną część tego spotkania walczyliśmy z Polakami jak równy z równym, ale ciężko jest walczyć tak przez cały mecz tylko na bazie motywacji. Brakowało nam przygotowania fizycznego i elementów technicznych – w tym ustępowaliśmy naszym przeciwnikom. Najlepszy zawodnik spotkania – Bartosz Kurek – kończył wiele bardzo ważnych piłek, dawał zespołowi energię. W moim zespole nie było takiego zawodnika . Gratuluję Polakom, że wykorzystali swoją szansę na awans do mistrzostw świata .Daniel Castellani (trener reprezentacji Polski): – Jestem bardzo szczęśliwy z osiągnięcia celu – jedziemy na mistrzostwa świata mimo problemów, jakie nas spotkały na drodze do tych kwalifikacji. Chciałbym bardzo podziękować całemu zespołowi: zawodnikom oraz sztabowi – ludziom, o których czasem nawet Państwo nie wiecie, że pracują dla dobra reprezentacji. Podziękowania należą się również kibicom, którzy wspierali nas w czasie tych kwalifikacji .

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved