Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Znamy półfinalistów Mistrzostw Polski

Znamy półfinalistów Mistrzostw Polski

fot. archiwum

Za nami kolejny długi dzień siatkarskich zmagań na plaży. Pogoda była zmienna - wyniki zresztą również. Nie zabrakło emocji i potu. Po ciężkiej walce znamy już cztery pary, które jutro zmierzą się w walce o medale Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.

Pierwszymi półfinalistami finałowego turnieju zostali Dominik Witczak oraz Damian Lisiecki , którzy pokonali zespół Janiak/Żuchowski 2:0 (21:18, 21:15).

Przeciwnicy postawili ciężkie warunki, grali bardzo równą siatkówkę. Zagrywka Dominika w końcówce pierwszego seta stała się elementem, dzięki któremu zbudowaliśmy przewagę. Druga partia natomiast była już pod naszą kontrolą – komentuje Damian Lisiecki.

Dużo sportowych emocji zapewnili kibicom pary Klimek/Szternel oraz Fijałek/Prudel , którzy zmierzyli się ze sobą w kolejnym ćwierćfinale. Mecz zakończył się zwycięstwem Fijałka i Prudla 2:0 (21:19, 21:18), ale to nie oznaczało końca dla przegranej pary.Chłopaki zaryzykowali bardzo mocno zagrywką, trochę nas to przeraziło, bo wcześniej w ten sposób nie grali. Było kilka spornych decyzji sędziego, ale to już nie nasz problem – mówił po meczu Grzegorz Fijałek.

Muszę pochwalić naszych przeciwników, ponieważ zagrali bardzo dobre spotkanie. Popełniali mało błędów. W końcówce my odrobiliśmy sześć punktów od stanu 16:10. Nie wiem, co stało się z rywalami, ale bardzo cieszymy się ze zwycięstwa – dodaje Mariusz Prudel.

Te dwa zespoły awansowały do półfinałów z tzw. lewej strony, czyli nie przegrali w turnieju jeszcze ani jednego spotkania. Sytuacja wyglądała zupełnie inaczej z pozostałymi półfinalistami. W końcówce trzeciego seta lekko skręcił kostkę Michał Krymarys , walcząc o ćwierćfinał z parą Sińczak/Matusiak . Na szczęście po interwencji medycznej zawodnik mógł wrócić do gry, ale tego spotkania zespołowi Krymarys/Orman nie udało się wygrać.

Kubiak/Wieczorek to para, która z każdym dniem turnieju „rozkręca się" coraz bardziej. Aby dotrzeć do półfinału, musieli rozegrać więcej spotkań niż rywale, ponieważ na początku przegrali 0:2 z Janiakiem i Żuchowskim. Dziś zdarzyła się okazja do rewanżu, bo właśnie z tym zespołem zawodnicy zmierzyli się w ćwierćfinale i tym razem zwyciężyli 2:0 (21:17, 25:23). Do wygranej na pewno przyczyniła się doskonała zagrywka Michała Kubiaka.

Rywal miał problem z przyjęciem na lewą rękę, więc starałem się utrudnić mu życie. Kilka razy rzeczywiście się ta sztuka udała. My na co dzień nie zajmujemy się siatkówką plażową, ale jakieś przemyślenia przed jutrzejszym półfinałem na pewno mamy, zobaczymy, jak będzie – powiedział Kubiak.

Ostatnimi półfinalistami okazali się siatkarze Klimek/Szternel, którzy przegrali w bezpośredniej rywalizacji z Fijałkiem i Prudlem. Zawodnicy zmierzyli się z parą Sińczak/Matusiak , wygrywając 2:0 (21:16, 21:15). Ponownie ważnym elementem w tym spotkaniu okazała się zagrywka Grzegorza Klimka.

Był to trudny mecz, nasi rywale przez cały turniej prezentowali się bardzo dobrze. Zmęczenie dawało już o sobie znać. To był już nasz trzeci mecz, kolegów czwarty. Na szczęście udało się wygrać – skomentował spotkanie Rafał Szternel.

Uważam, że prawdziwa walka dopiero się zaczyna. Jutro będzie naprawdę ciężko, ale zrobimy wszystko, aby wygrać. W tym meczu rywale nie zagrali tego, co potrafią. Znamy się dobrze, przecież trenujemy razem na co dzień. Teraz najważniejszy jest odpoczynek przed jutrzejszymi zawodami – dodaje Grzegorz Klimek.

Jutro zostaną rozegrane cztery spotkania. O godzinie 10:00 pierwszy półfinał, w którym zmierzą się pary Kubiak/Wieczorek i Fijałek/Prudel. Po zakończeniu tego meczu rywalizacja Lisiecki/Witczak kontra Klimek/Szternel. Na deser oczywiście walka o medale, czyli spotkanie o 3. miejsce oraz wielki finał. Wszystkie spotkania odbędą się na głównym boisku.

*Wyniki spotkań finału w Niechorzu można śledzić na NASZYM FORUM .

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved