Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W Morzu Bałtyk praca wre

W Morzu Bałtyk praca wre

fot. archiwum

Ekipa Morza Bałtyk Szczecin pod każdym względem intensywnie przygotowuje się do nowego sezonu, który rozpocznie w I lidze. Musi tak być - mówi wiceprezes ds. organizacyjnych Janusz Kamiński.

Bo jak by tego nie było, moglibyśmy poddać się już przed startem. A tak być nie może – dodaje natychmiast. Przypominamy, że Morze Bałtyk do I ligi zostało włączone decyzją PZPS po tym jak ze względu na długi z listy członków skreślone zostały Orzeł Międzyrzecz i Joker Piła, które teraz walczą w trybunale arbitrażowym. Dla szczecińskiej ekipy gra na zapleczu Plus Ligi jest naprawdę dużym wyzwaniem i rodzi się pytanie, czy mu podoła.

Będziemy robili wszystko, by nie ośmieszyć miasta, działaczy i samych siatkarzy – zapewnia Kamiński.

Nie da się ukryć, że aby w I lidze jakoś zaistnieć Morze Bałtyk potrzebuje wzmocnień. Nic zatem dziwnego, że od chwili ogłoszenia decyzji PZPS trener Zdzisław Gogol i działacze usilnie pracowali nad składem zespołu. Zaowocowało to tym, że do Morza Bałtyk Szczecin dołączył pozyskany z Orła Międzyrzecz 20-letni libero Krystian Pachliński oraz także 21-letni środkowy Wojciech Paniączyk i jego o rok młodszy brat Michał grający na pozycji przyjmującego. Obaj ostatni sezon spędzili w Siatkarzu Wieluń. Z Jokera Piła przyszedł 22-przyjmujący Paweł Kaczorowski . Z Czarnych Radom sprowadzono także 25-letniego rozgrywającego Michała Dolińskiego . Trener Gogol zrezygnował natomiast z usług Pawła Kolca i Konrada Prusakowskiego . Na szczecińskim parkiecie nie zobaczymy też braci Łukasza i Tomasza Cichoszów , którzy mimo iż mieli kontrakty, postanowili nie zostawać w zespole.Czy oni dadzą nam gwarancję tego, że będziemy jakoś funkcjonować w tej I lidze? Trudno powiedzieć. Budżet jest taki jaki jest. Musimy mierzyć siły nad zamiary – mówi Janusz Kamiński . My ze wszystkimi mamy wszystko poustalane. To nie jest tak, że my nic nie ustalamy, że ktoś sobie przyjechał i jest u nas. Wszystko jest poprzedzone rozmowami. Rozmowy są nanoszone na papier i do tego przygotowywane są kontrakty – dodaje.

Obecnie drużyna przebywa na obozie przygotowawczym w pobliskim Goleniowie. Pod czujnym okiem trenera Zdzisława Gogola trenuje tam siedemnastu zawodników. W tej siedemnastce znajduje się trójka młodziutkich zawodników UKS Błyskawica Szczecin: Daniel Zabłocki, Arkadiusz Stelmach i Michał Bukowski . Dookoptowaliśmy też z racji porozumienia z Błyskawicą Szczecin trójkę zawodników. Oni są na obozie, a reszta chłopców z rocznika 1991 będzie chodziła do Regionalnej SMS w Świnoujściu, po to by się szkolić w takich kategoriach wiekowych, w jakich funkcjonują. Natomiast Pan Edward Wojnecki będzie miał więcej czasu na pracę z tymi młodszymi .- tłumaczy Janusz Kamiński. Jednym z etapów przygotowań będzie także turniej, który w dniach 18-20 września odbędzie się w hali SDS. Będzie on poświęcony pamięci Aleksego Szołomickiego i Huberta Jerzego Wagnera. Zaprosimy kilka zespołów, które co prawda nie potwierdziły nam jeszcze udziału. Jest zespół ze Szwecji, Niemiec, a także beniaminek I ligi Fart Kielce – kończy Janusz Kamiński , który jednocześnie zapewnia, że będą starania o to, by oprawa podczas spotkań Morza Bałtyk była bardzo ciekawa.

Pierwszy poważniejszy mecz Mateusz Sylla i koledzy rozegrają na początku października, kiedy to w ramach PP zmierzą się z zespołem z Gorzowa.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved