Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Stephane Antiga: Mecz ze Słowenią potraktujemy jak finał turnieju

Stephane Antiga: Mecz ze Słowenią potraktujemy jak finał turnieju

fot. archiwum

Uczestnicy konferencji prasowej, która odbyła się po pierwszym meczu Turnieju Kwalifikacyjnego do Mistrzostw Świata, byli zgodni - o zwycięstwie Francuzów zadecydowała ich dobra obrona i skuteczne kontrataki.

Michał Masny (kapitan reprezentacji Słowacji) : Przegraliśmy ten mecz, więc ciężko jest mi mówić. Było to dla nas bardzo trudne spotkanie, dlatego że musieliśmy atakować dwa – trzy razy, żeby zdobyć jeden punkt. Staraliśmy się walczyć o każdą piłkę i myślę, że było to widać. Jak już wygraliśmy jedną piłkę, to chcieliśmy wygrać seta; wygraliśmy seta, to chcieliśmy wygrać mecz, ale to się już nie udało. Francuzi dzisiaj grali bardzo dobrze w obronie i wyprowadzali potem skuteczne kontrataki. Myślę, że zasłużenie wygrali. W następnym meczu będziemy walczyć tak jak dzisiaj.

Stephane Antiga (kapitan reprezentacji Francji) : Ten mecz był bardzo ważny, jestem bardzo, bardzo szczęśliwy, że odnieśliśmy sukces. Graliśmy agresywnie, w obronie wygrywaliśmy ważne piłki. Nie chcemy czekać na mecz z Polską – spotkanie ze Słowenią potraktujemy jak finał turnieju. Zagramy z taką samą agresywnością jak dzisiaj i oczywiście będziemy chcieli wygrać.

Zanini Emanuele (trener reprezentacji Słowacji): Moi zawodnicy zaczęli w pierwszym secie troszeczkę bojaźliwie, nie wytrzymali emocjonalnie tego napięcia związanego z meczem i zbyt łatwo przegrali. Później było już lepiej. Było nam dzisiaj bardzo trudno grać, ponieważ reprezentacja Francji świetnie spisywała się w obronie – co podkreślił już Michał Masny. Jest bardzo duża różnica poziomów między Ligą Europejską, w której my gramy, a Ligą Światową czy Mistrzostwami Świata, w których grają Francuzi. I tę różnicę, przede wszystkim w doświadczeniu, było dzisiaj widać. Jutro jest nowy dzień, musimy błyskawicznie wymazać z głów tę porażkę i przystąpić z wolą walki o zwycięstwo.Philippe Blain (trener reprezentacji Francji): Nie byliśmy pewni, w jakiej jesteśmy formie, bo nie mieliśmy ostatnio zbyt dużo dobrych występów. Powtórzyliśmy to, co graliśmy w meczach sparingowych z Holandią – czyli dobrą obronę, kontrataki i blok. Jestem bardzo zadowolony z tego zwycięstwa nad groźną Słowacją. Sukces w pierwszym spotkaniu jest oczywiście bardzo ważny, ale nasz cel główny to pokonać Słowenię i przez to zapewnić sobie kwalifikację do mistrzostw świata – dlatego ten mecz będzie bardzo, bardzo ważny.
Jest mi bardzo przykro z powodu kontuzji naszego podstawowego rozgrywającego Pierra Pujola, który na rozgrzewce skręcił kostkę. To stało się już drugi raz. Podobnie było po mistrzostwach świata przed trzema laty. Nie wiem jeszcze, jakie są wyniki badań, na które pojechał do szpitala. Jestem smutny, bo Pierre był ostatnio w pełnym treningu, przygotowywaliśmy się przecież nie tylko do tego turnieju, ale również do mistrzostw Europy, które są za kilka tygodni. Mam nadzieję, że to nic poważnego.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved