Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Prezentacja w cieniu obchodów

Prezentacja w cieniu obchodów

fot. archiwum

Obchody 20-lecia firmy Jadar zostały połączone z oficjalną prezentacją drużyny radomskich siatkarzy. Wydarzenie to odbyło się w Skaryszewie, a nie tak jak w zeszłym roku w Radomiu. Mimo to, na stadionie nie zabrakło sympatyków podopiecznych Jana Sucha.

Przedstawienie zawodników, którzy w nadchodzącym sezonie będą reprezentować barwy Jadaru, stało trochę w cieniu imprezy uświetniającej jubileusz istnienia największego producenta kostki brukowej na Mazowszu. Główny wpływ na tę sytuację mógł mieć fakt, iż na plakacie reklamującym dzisiejsze obchody nie napisano ani słowa o graczach radomskiego jedynaka w PlusLidze. Ich pojawienie się na scenie trwało zaledwie kilka minut.

Z przedstawicieli sztabu szkoleniowego zespołu głos zabrał jedynie trener Jan Such , który na chwilę powrócił jeszcze do poprzednich rozgrywek: – Pół roku temu podjąłem się trudnego wyzwania, jakim było utrzymanie Jadaru w ekstraklasie. Szybko znaleźliśmy wspólny język i ten cel udało się osiągnąć. Po zakończeniu batalii o ligowy byt odbyłem konkretną rozmowę z prezesem Tadeuszem Kupidurą i postanowiłem pozostać w klubie jeszcze co najmniej rok. Myślę, że skład, jakim dysponujemy obecnie, pozwoli nam spokojnie zrealizować założone przed sezonem cele (miejsce w ósemce, przyp. red.). Postaramy się dołożyć wszelkich starań, aby rozwój teamu był równie dynamiczny, jak rozwój firmy Jadar, naszego głównego sponsora. Możemy zapewnić, że zrobimy wszystko, by jak najwięcej rywali wyjechało z Radomia pokonanych.

Jedyną atrakcją dla kibiców przybyłych do Skaryszewa była możliwość zdobycia piłek z autografami, rzucanych przez każdego z siatkarzy. Sylwetki zawodników, poza nieobecnym Damianem Słomką , dokładniej przybliżył widzom etatowy spiker na meczach Jadaru, Edward Giza .Na koniec swojego przemówienia wiceprezes firmy, Dariusz Kupidura , wyraził nadzieję, że drużyna w zbliżającym się sezonie pokaże swoją wartość: – Wierzymy, iż będziemy najlepszą siatkarską ekipą na Mazowszu, a przy odrobinie szczęścia uda nam się namieszać w całych rozgrywkach.

Skład Jadaru w sezonie 2009/2010:

1. Jarosław Maciończyk (rozgrywający)
2. Grzegorz Szumielewicz (przyjmujący)
3. Wojciech Żaliński (atakujący)
4. Maciej Pawliński (przyjmujący)
5. Grzegorz Kosok (środkowy)
6. Marcin Kocik (przyjmujący)
7. Maikel Salas Moreno (rozgrywający)
8. Jakub Bucki (środkowy)
9. Damian Słomka (libero)
10. Robert Prygiel (atakujący)
11. Michał Kaczmarek (środkowy)
15. Sirianis Mendez Hernandez (przyjmujący)
16. Arkadiusz Terlecki (środkowy)
17. Adrian Stańczak (libero)

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved