Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Piotr Gruszka: Cieszę się, że reprezentacja nas potrzebuje

Piotr Gruszka: Cieszę się, że reprezentacja nas potrzebuje

fot. archiwum

Piotr Gruszka, weteran naszej kadry, ponownie stawił się na wezwanie trenera. Wspiera Jakuba Jarosza i cały zespół w walce o awans do Mistrzostw Świata. Strefa Siatkówki wysłuchała kilku refleksji popularnego „Gruchy" po spotkaniu ze Słowenią.

O powrocie do kadry:

Jasne, że fajnie znowu zagrać w kadrze, ale tak naprawdę ja cały czas czuję się częścią tego zespołu. Spędziłem w nim kilkanaście lat, więc jestem po prostu reprezentantem Polski i tak to odbieram. Głównym celem jest awans do Mistrzostw Świata i to jest najważniejsze. My w kadrze się uzupełniamy. Jest razem ze mną na ataku Kuba Jarosz i musimy zrobić wszystko, aby jeden pociągnął grę, gdy ten drugi ma słabszy moment. I podobnie jest na każdej pozycji.

O meczu ze Słowenią:Cieszymy się ze zwycięstwa, pierwszy mecz i zrobiony pierwszy krok. Jutro czeka nas bardzo ważne spotkanie i chcielibyśmy zagrać równie skutecznie, bo wiemy, o co gramy.

O widowni:

Stęskniłem się za tym, żeby usłyszeć to znowu na boisku, bo w hali bywałem przecież podczas Ligi Światowej jako obserwator. A to zdecydowanie nie jest to samo. Cieszę się, że publiczność przez ten cały czas była z nami. Dziś może nie w komplecie, ale ci, którzy byli, dawali z siebie wszystko. I to jest dla nas najważniejsze. Dlatego chcieliśmy grać te kwalifikacje w Polsce, żeby wygrać je razem z kibicami.

O kolejnym przeciwniku:

Jutro na pewno czeka na nas lepszy zespół niż Słowenia. Myślę, że bardzo ważna będzie taktyka. Musimy wykorzystać fakt, że Michał Masny gra w Polsce, a my mamy w sztabie jego trenera, Krzysztofa Stelmacha. Ale wiadomo, że taktyka taktyką, natomiast ważne będzie jej wykonanie i to jest nasze zadanie na sobotę. Jesteśmy lepszym zespołem, tylko musimy to pokazać na boisku.

O zmianie pokoleniowej:

Rzeczywiście, mamy nową grupę. Ja już przeżyłem chyba sześciu trenerów reprezentacji i ta zmiana jest rzeczą normalną. Ja sam załapałem się do zmiany pokoleniowej z 1996 roku i to jest normalne. Szkoda tylko, że odpadamy z gry, ci starsi zawodnicy z powodu kontuzji. To naprawdę przykre. Ja cieszę się, że reprezentacja ciągle jeszcze potrzebuje nas, starszych graczy. Jak trener powtarza, w takich turniejach potrzebne jest doświadczenie i w tej kadrze jeszcze jesteśmy i chcemy grać dalej. Nie wiadomo, kto będzie w tej reprezentacji na Mistrzostwach Świata za rok, ale tu musimy wywalczyć ten awans dla reprezentacji, jakakolwiek by nie była.

O zdrowiu:

Nie lubię krakać i proszę odpukać, ale faktycznie, zawsze mogłem liczyć na swoje zdrowie. Najważniejsze, że mimo iż jak u wszystkich chrupie i stuka, to ciągle się kręci (śmiech). Nie ma co się tym szczególnie ekscytować, bo różnie to bywa, ale cieszę się, że zdrowie dopisuje.

O formie:

Myślę, że na pewno można jeszcze lepiej grać. Tak naprawdę to jest pierwszy od czterech miesięcy oficjalny mecz o coś dla nas, tych starszych. Na tym etapie potrzebowaliśmy z pewnością takiego grania i takiej atmosfery. Nie mam wątpliwości, że jeszcze w tym turnieju tak ja, jak i cały zespół możemy jeszcze zagrać lepiej.

O „wprowadzaniu" młodych zawodników do kadry:

Szczerze? Nasza młodzież ma z nami naprawdę dobrze. Dajemy im spokój. Jak mówiłem, przeżyłem już kilka zmian pokoleniowych i bywało różnie. Ja co prawda zawsze miałem charakter górala i na wiele starszym kolegom nie pozwalałem… (śmiech) Także młodzi mają szczęście, że trafili na taką grupę. A tak na poważnie, to jest reprezentacja. Musimy się szanować i nie ma tu miejsca na jakieś głupie żarty. Oni muszą się wprowadzić do tej kadry swoją grą i właśnie gra to jest dla nich prawdziwy chrzest.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved