Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Michał Kądzioła: Wyciągnęliśmy wnioski ze Starych Jabłonek

Michał Kądzioła: Wyciągnęliśmy wnioski ze Starych Jabłonek

fot. archiwum

W Rosji trwają młodzieżowe mistrzostwa Europy. Nasza jedyna para w turnieju - Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz idą jak burza i są już w półfinałach. -Wyciągneliśmy wnioski i poprawiliśmy to, co było mankamentem na World Tour w Polsce - mówi Michał.

Na początek prosiłbym Cię o podsumowanie Waszego dotychczasowego występu w Rosji.

Michał Kądzioła: – "Jest super, na razie przegaliśmy tylko jednego seta z Rosjanami. Musieliśmy chyba przegrać swoje w Starych Jabłonkach, żeby tutaj walczyć tak jak potrafimy. Końcówki należą do nas i to mnie bardzo cieszy. Wyciągneliśmy wnioski i poprawiliśmy to, co było mankamentem na World Tour w Polsce. "

Jaki jest poziom tych mistrzostw? To najwyższa już kategoria młodzieżowa.– "Drabinka nie ułozyła się szczęśliwie dla niektórych zawodników. Pomimo tego, poziom jest bardzo wysoki. Faworyci ogrywani są przez niżej rozstawionych zawodników. Tutaj nie nazwisko, sława pokazuje kto jest lepszy. Wyrocznią jest boisko. "

Jutro zagracie z Niemcami Walkenhorst/Windscheif. Znacie tych przeciwników?

– "Troszeczkę się znamy. Ze Stefanem grałem już raz w tym sezonie na World Tourze w Moskwie. Miał tam jednak innego partnera, Uhmanna. sztefenm już raz grałem w tym sezonie, w moskwie ale tam miał innego partnera A Walkenhorsta znam z Brighton z tamtego roku. Wyjdziemy na pewno zmotywowani i skoncentrowani, a boisko pokaże kto jest lepszy. "

Jak ocenisz organizację tego turnieju? Jak wiadomo, z młodzieżowymi turniejami jest różnie…

– "Organizacja turnieju jest kiepska. Jedzenie jest fatalne, ziemniaki i gotowana kapusta nie jest typowym posiłkiem dla zawodników. Boiska nie są przygotowane na poziom tego rodzaju zawodów, droga z hotelu na boiska to 20 km, a drogi są jak ser szwajcarski. Do tego trzy razy gorsze od naszych w Polsce. obsada sędziowska, poza naszym wspaniałym sędzią międzynarodowym Tomaszem Janikiem, popełnia niezliczoną ilość błędów i przechodzi samych siebie. Mimo tych wszystkich uniedogodnień atmosfera jest bardzo fajna i siatkarze i siatkarki pokazali że są jedną wielką rodziną. Poza boiskiem nie ma przegranych czy wygranych są tylko ludzie którzy mają do siebie respekt."

Jesteście już mistrzami świata. Będziecie mistrzami Europy U-23?

– "Mamy na to jeszcze trzy szanse, jedną teraz i dwa w następnych latach. Naprawdę jest dużo czasu na sprężenie się. "

 

*rozmawiał Maciej Nowocień (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved