Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Jerzy Matlak: Chinki zagrały dobrze, ale my jeszcze lepiej

Jerzy Matlak: Chinki zagrały dobrze, ale my jeszcze lepiej

fot. archiwum

Po wczorajszym porażce, dzisiaj Polkom udało się zrehabilitować i pokonać reprezentację Chin 3:2. Nic więc dziwnego, że na pomeczowej konferencji trener Jerzy Matlak i kapitan Biało-Czerwonych, Aleksandra Jagieło, nie kryli zadowolenia z tej wygranej.

Aleksandra Jagieło (kapitan reprezentacji Polski): Zagrałyśmy bardzo dobrze i cieszymy się z wygrania tego meczu. Powinnyśmy były zagrać tak samo wczoraj przeciwko Holandii.

Jerzy Matlak (trener reprezentacji Polski): Mieliśmy nadzieję na pokonanie reprezentacji Chin, ale niestety przegraliśmy poprzednie spotkania. Dzisiaj wreszcie wygraliśmy i jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni. Zagraliśmy dzisiaj bardzo dobrze i Chiny przegrały.
Ostatnim razem nie myśleliśmy o zwycięstwie, ale tym razem mieliśmy silną wiarę i to pomogło. Chinki także dzisiaj zagrały bardzo dobrze, jednak popełniły dzisiaj więcej błędów i wykorzystaliśmy to.

Wei Qiuyue (kapitan reprezentacji Chin): Gratuluję Polkom. Zagrały dzisiaj naprawdę dobrze. Ich postawa była dla nas sporym zaskoczeniem a my z kolei nie zagrałyśmy najlepiej.Cai Bin (trener reprezentacji Chin): Polska była dobrze przygotowana w elementach zagrywki, ataku i obrony. Mając pewne miejsce w finale, mogliśmy się troszkę rozluźnić i to wpłynęło na naszą formę. Zagraliśmy dobrze w trzecim i czwartym secie, jednak nie potrafiliśmy tej formy utrzymać w tie-breaku i ostatecznie przegraliśmy mecz. Naszą piętą achillesową pozostaje przyjęcie, musimy ostro popracować nad jego poprawą.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved