Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Zuzanna Efimienko: Piąć się coraz wyżej

Zuzanna Efimienko: Piąć się coraz wyżej

fot. archiwum

Młoda środkowa Impel Gwardii Wrocław Zuzanna Efimienko opowiada o pobycie w kadrze A i B oraz o przygotowaniach do nowego sezonu 6. drużyny poprzednich rozgrywek PlusLigi Kobiet. Zawodniczka przechodzi jeszcze rehabilitację po zabiegu barku.

Jak przebiegają pierwsze dni treningowe zespołowi Impel Gwardia?

Zuzanna Efimienko: – "Osobiście nie do końca na razie w nich uczestniczę, gdyż jeszcze muszę się trochę oszczędzać po przebytym zabiegu barku, ale jestem z dziewczynami na zajęciach i robię to na co mogę sobie pozwolić. Natomiast teraz oczywiście jest czas przygotowań do sezonu i pracujemy głównie nad sprawnością ogólną: budujemy siłę, wytrzymałość, która pozwoli nam utrzymać zdolności kondycyjne na jak najwyższym poziomie przez cały, na pewno męczący, sezon. Nad techniką i taktyką będziemy oczywiście pracować później. Ja jeszcze w swojej karierze nie przechodziłam takiego pełnego okresu przygotowawczego z zespołem, gdyż zazwyczaj byłam na zgrupowaniach kadry młodzieżowej (śmiech) więc teraz mam okazję przejść cały cykl przedsezonowy z zespołem więc mimo, że ćwiczę od dobrych kilku lat to te przygotowania będą dla mnie nowym doświadczeniem."

Ty, Aleksandra Szafraniec i Dominika Sobolska tworzycie najprawdopodobniej najmłodszą formację środkowych w PlusLidze Kobiet to spore wyróżnienie dla m.in. Twoich umiejętności.– "Jesteśmy najmłodsze na tej pozycji w lidze, co prawda ja z Olą już grałyśmy jeden sezon, ale jedna jaskółka wiosny nie czyni i będziemy starały się w tym roku pokazać, że warto w nas inwestować, gdyż poprzednie rozgrywki na pewno zaliczyliśmy do udanych, teraz chcemy wykorzystać nasze doświadczenie i pójść krok do przodu. Natomiast Dominika jest bardzo ambitną osobą i widać, że na treningach bardzo jej zależy na polepszeniu swoich umiejętności, tak więc jestem optymistką i wierzę, że będziemy ciągle wspinały się na kolejne szczeble siatkarskich sprawności."

Nie pierwszy raz byłaś powołana do kadry, czy to do młodzieżowej, czy też do seniorskiej. W tym roku spędziłaś czas w kadrze A i kadrze B, jak oceniasz ten czas?

– "W kadrze A byłam na zgrupowaniu w Dźwirzynie i w Pile. Były to zgrupowania bardziej wytrzymałościowe, na których było dosyć ciężko i dużo pracowałyśmy w dłuższych odcinkach czasu. Później dołączyłam do Kadry B i na Uniwersjadzie razem z zespołem osiągnęłyśmy trzecie miejsce, które bardzo mnie cieszy i myślę, że jest to spore osiągnięcie, ponieważ poziom w Belgradzie był naprawdę wysoki, a reprezentacje Serbii i Włoch to praktycznie teamy A, grało się ciężko, ale najważniejsze, że z sukcesem. Medal brązowy jest bardzo fajnym podsumowaniem pobytów na kadrze, a także inspirującym do skutecznej gry w nowym sezonie, w którym Impel Gwardia oprócz przecież ligi wystąpi także w Pucharze CEV."

*więcej w serwisie lsk.net.pl

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved