Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Słowacy marzą o historycznym awansie

Słowacy marzą o historycznym awansie

fot. archiwum

Siatkarze Słowacji dotarli do Gdyni w środę wieczorem po podróży lotniczej na trasie Wiedeń-Monachium-Gdańsk w środę wieczorem siatkarze reprezentacji Słowacji dotarli do Gdyni. Po krótkim odpoczynku udali się na pierwszy trening.

Tuż po zakończeniu treningu przez reprezentację Polski na gdyńskim parkiecie pojawili się podopieczni trenera Eamnuelle Zaniniego. Trening trwał półtorej godziny, a słowaccy siatkarze szlifowali przede wszystkim zagrywkę i przyjęciem. Zawodnicy rozgrywali również między sobą również krótkie gierki szkoleniowe.

Reprezentacja naszych południowych sąsiadów będzie walczyć o pierwszy historyczny awans na Mistrzostwa Świata. Ewentualny awans byłby ogromnym sukcesem podopiecznych trenera Emanuele Zaniniego, a Słowacka Federacja Piłki Siatkowej przygotowała specjalne premie finansowe za osiągnięcie tego celu. O tym jak bardzo prestiżowo traktowane są w tym kraju gdyńskie kwalifikacje świadczy chociażby fakt osobistego uczestnictwa w imprezie prezesa SVF Lubora Halandy.

Słowacja w ostatnich latach poczyniła ogromne postępy i coraz śmielej puka do drzwi z napisem ,,Elita”. Swiadczy o tym chociażby fakt, że w ubiegłym sezonie wygrała rozgrywki Ligi Europejskiej, a w tym sezonie zajęli tam czwarte miejsce. Zawodnicy tej kadry są obecni w najsilniejszych ligach Europy m.in we Włoszech i Polsce, co doskonale świadczy o prezentowanym przez nich poziomie.Słowaccy siatkarze rozpoczną turniej od pojedynku z reprezentacją Francji (godz. 17:30). W drugim piątkowym spotkaniu Polska zmierzy się ze Słowenią, a początek meczu przewidziano na godzinę 20:00.

źródło: inf. własna, SportoweFakty.pl, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved