Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Siatkówka plażowa: Finały MP mężczyzn w Niechorzu

Siatkówka plażowa: Finały MP mężczyzn w Niechorzu

fot. archiwum

Po trzech turniejach eliminacyjnych Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn doczekaliśmy się wielkiego finału. Dzisiaj w Niechorzu rozpoczęły się rozgrywki, w których biorą udział najlepsi polscy „plażowicze".

Do zawodów finałowych zakwalifikowały się 24 pary i tyle także rozegrano dzisiaj spotkań. W rankingu prowadził zespół Klimek/Szternel , natomiast tabele zamykali Pucuła/Domański . Nasi Mistrzowie Europy do lat 18, czyli Kantor/Łosiak otrzymali dziką kartę i także wystąpili w turnieju. Eliminacje rozgrywano systemem brazylijskim – dwie porażki wykluczały z zawodów. Wszystkie wyniki z pierwszego dnia rozgrywek są dostępne na naszym forum .

Lista zawodników turnieju głównego w Niechorzu:

1 Klimek/Szternel
2 Kantor/Łosiak
3 Fijałek/Prudel
4 Siewiorek/Nowak
5 Lisiecki/Witczak
6 Sińczak/Matusiak
7 Krymarys/Orman
8 Janiak/Żuchowski
9 Kubiak/Wieczorek
10 Leźnicki/Wojtasik
11 Wyszyński/Grabowski
12 Pliński/Podwójcik
13 Sznicer/Zborowski
14 Kantor/Fogel
15 Łyczko/Łukasik
16 Michalak/LechZawody przyciągnęły wielu kibiców, którzy zamiast opalania wybrali aktywny doping. Nie sprawdziła się przewidywana przez Strefę Siatkówki prognoza pogody – owszem było słonecznie, ale i wietrzenie. Na trybunach doszło do małej „wojny płci". Młode siatkarki z Łodzi rywalizowały na gardła z grupą siatkarską chłopców z Czechowic-Dziedzic. Prawdziwą furorę zrobili państwo ze złotą trąbką.

Słońce i kibice dopisali, ale nie mogło być idealnie. Łukasz Grabowski w spotkaniu z braćmi Baran skręcił kostkę, spadając na stopę jednego z rywali. Na szczęście po interwencji medycznej partner Stefana Wyszyńskiego mógł wrócić do gry. – Kostka mi spuchła, był to uraz fizyczny, ale też psychiczny. Czułem się ograniczony ruchowo. Wiele piłek, które mogłem podbić, nie podbiłem, na szczęście liczy się fakt, że dokończyłem rywalizację i wygraliśmy – komentuje kontuzjowany.

Jutro o godzinie 9:30 rozpocznie się turniej główny finałowych rozgrywek. Przez cały dzień zostanie rozegrane osiemnaście spotkań. Pula nagród w finale wynosi 50.000 złotych, więc w sobotę na plaży w Niechorzu na pewno znów nie zabraknie emocji.

*Wyniki spotkań wielkiego finału można na bieżąco śledzić na NASZYM FORUM :

 

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved