Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Muszynianka-FAKRO rozpoczęła przygotowania w okrojonym składzie

Muszynianka-FAKRO rozpoczęła przygotowania w okrojonym składzie

fot. archiwum

Na początku sierpnia Muszynianka Muszyna rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Mistrzynie Polski na razie trenują tylko w pięcioosobowym składzie. Joanna Mirek przechodzi rehabilitację, a połowa zawodniczek trenuje z kadrą.

Trener mistrzyń Polski Bogdan Serwiński jest dumny, ale i w kłopocie… – Nie mogę nic planować. Taka liczba zawodniczek nie pozwala mi nawet grać meczów sparingowych. Cierpliwie czekam. Być może sytuacja się ustabilizuje. Bo jak na razie na pewno nie sprzyja przygotowaniom do ligi czy pucharów. Ale trzeba się z tym pogodzić. W kwestii priorytetów nigdy nie ma pełnej zgody – mówi ze spokojem. – Pozostaje mi przygotowywać się tylko z pięcioma zawodniczkami. A dokładniej z Elżbietą Skowrońską, Izabelą Żebrowską, Agnieszką Śrutowską, Martą Solipiwko i Sylwią Pycią . – dodaje.

To pierwsze nasze zgrupowanie. Przez tydzień przebywaliśmy w ośrodku Malinowy Zdrój w Solcu Zdroju. Ten czas poświęciliśmy na rehabilitację i na przygotowanie do dalszej części ciężkiej pracy – opowiada szkoleniowiec. – W sobotę zaczęliśmy treningi w Muszynie. Czekam aż reprezentacja wróci z Azji. Może wtedy jakieś dziewczyny wrócą do klubu. Po piętnastym sierpnia do treningu wrócić ma tez kapitan drużyny Joanna Mirek, która już trzeci miesiąc poddaje się rehabilitacji w Bieruniu.

Najprawdopodobniej Mistrzynie Polski w pełnym składzie spotkają się dopiero w październiku, po Mistrzostwach Europy. – Komplet zjawi się dopiero po mistrzostwach Europy, koło 5-6 października. Ale liczę na to, że już po GP kadra ograniczy się do tych zawodniczek, której faktycznie wystąpią na zawodach w Polsce, a te, które nie będą w planach trenera Matlaka, wrócą do klubu – życzy sobie trener Muszynianki.więcej na lsk.net.pl

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved