Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Łosiak i Kantor chwaleni przez CEV

Łosiak i Kantor chwaleni przez CEV

fot. archiwum

Mistrzowie Europy w siatkówce plażowej do lat 18 - Bartosz Łosiak i Piotr Kantor, którzy tytuł ten wywalczyli pod koniec lipca w portugalskim Esipnho, zostali docenieni przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV).

Na ręce prezesa PZPS – Mirosława Przedpełskiego wpłynęły gratulacje od CEV, w których polska para siatkarzy plażowych chwalona jest za wspaniałą grę podczas mistrzostw Starego Kontynentu.

Warto przypomnieć, że Łosiak i Kantor nie stracili na tej imprezie nawet jednego seta. Jak podkreśla Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej – jest to rezultat ogromnej pracy, jaki PZPS wkłada w rozwój siatkówki plażowej.

Sukces Polaków w tym sezonie może być jeszcze większy, bo w dniach 19-23 sierpnia w Turcji Łosiak i Kantor walczyć będą o medale podczas mistrzostw świata do lat 19.Na mistrzostwach świata do lat 19 trudniej będzie zdobyć medal niż na mistrzostwach Europy. W Turcji wystąpią trochę starsi zawodnicy, poza tym w rywalizacji liczyć się będą bardzo groźne pary spoza Europy – Brazylijczycy czy Amerykanie. Oprócz nich należy się też obawiać bardzo dobrze przygotowanych do zawodów Niemców i Austriaków. Dlatego też medal zdobyty na mundialu byłby dla nas ogromnym osiągnięciem. Oczywiście, zrobimy wszystko co w naszej mocy, by go zdobyć – podkreśla mistrz Europy, Piotr Kantor .

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved