Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Wicemistrzowie Polski wracają do gry

Wicemistrzowie Polski wracają do gry

fot. archiwum

W poniedziałek drużyna juniorów Czarnych Radom wznowiła przygotowania do nowego sezonu. Srebrni medaliści tegorocznych Mistrzostw Polski kadetów po raz pierwszy stawili się na treningu w hali V LO im. Romualda Traugutta, gdzie trenują na co dzień.

Warto wspomnieć, iż wychowankami właśnie tej szkoły są między innymi Robert Prygiel, Wojciech Żaliński, Adam Stańczak oraz Jakub Bucki. Podopieczni Andrzeja Sitkowskiego od poniedziałku do czwartku będą ćwiczyć na własnych obiektach, zaś w piątek rozpoczynają obóz kondycyjny w Zakopanem. Codziennie zawodnicy odbędą trening siłowo-wytrzymałościowy w górach oraz zajęcia czysto siatkarskie na hali sportowej. W planie treningowym zawodników czekają ciekawe wyprawy między innymi na Giewont, Kasprowy Wierch, Zawrat, Ciemniak, Czarny Staw, Kondracką Kopę oraz Nosal. Jak twierdzi trener zespołu zajęcia w górach pomogą w poprawieniu cech motorycznych i znakomicie przygotują zespół pod względem wytrzymałościowym do nowego sezonu.

Młodych adeptów siatkówki czeka w tym roku ciężki sezon. Ubiegłoroczne sukcesy stawiają przed nimi dość duże oczekiwania, którym na pewno będą chcieli sprostać. – Naszym celem w tym sezonie jest zdobycie mistrzostwa Mazowsza, czego nie udało nam się zrealizować w zeszłym roku oraz ponowny awans do finału Mistrzostw Polski – mówi trener Sitkowski.

Biorąc pod uwagę, że w tym roku juniorzy to rocznik 1991 oraz młodsi, a większość zespołu Czarnych Radom to zawodnicy z rocznika 1992 oraz 1993, nie będzie to łatwe. Kadra Czarnych Radom jest w tym roku wyjątkowo liczna. W drużynie trenuje obecnie 22 zawodników i rywalizacja o miejsce w podstawowym zespole oraz o grę na poszczególnych pozycjach zapowiada się bardzo interesująco. Jak wiadomo konkurencja jest najlepszą receptą na podniesienie poziomu i właściwe zmotywowanie zawodników do pracy.Aktualnie w drużynie Czarnych Radom znajduje się czterech reprezentantów Polski kadetów: Wojtek Ferens, Kacper Gonciarz, Jakub Wachnik oraz Bartłomiej Grzechnik. Przede wszystkim to oni mają stanowić o sile zespołu. Dwóch spośród nich ma szansę wyjechać pod koniec sierpnia na Mistrzostwa Świata Kadetów, które będą rozgrywane we Włoszech.

Po powrocie z Zakopanego juniorzy Czarnych Radom będą przygotowywać się do rozgrywek ligowych i w połowie września rozegrają pierwsze mecze w ramach I Ligi Mazowsza.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved