Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Trzy polskie pary powalczą o mistrzostwo Europy do lat 23

Trzy polskie pary powalczą o mistrzostwo Europy do lat 23

fot. archiwum

W rosyjskim Yantarniy rozpoczynają się Mistrzostwa Europy U-23 w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn. Do rywalizacji przystąpią aż trzy pary z Polski: Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz, Katarzyna Urban i Joanna Wiatr oraz Monika Brzostek i Karolina Sowała.

Na początek wszystkie zespoły powalczą w fazie grupowej. Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz trafili do grupy B wraz z parami Chevalier/Sutter (Szwajcaria), Hadjidamianou/Georgiou (Cypr) oraz Köhler/Rohde (Niemcy). Ci ostatni niecały tydzień wygrali turniej CEV Satellite w Vaduz. Najwyżej rozstawieni są Polacy, którzy wystartują jako turniejowa dwójka.

W turnieju pań Monika Brzostek i Karolina Sowała zagrają w grupie A. Ich rywalkami będą zawodniczki z Rumunii – Buz/Calinciuc, Słowenii – Fabian/Fabian oraz Czech – Kolocova/Slukova. Te ostatnie startują w turnieju jako numer 1. I to właśnie one będą pierwszymi rywalkami polskiej ekipy, która rozstawiona została z numerem 24.

Katarzyna Urban i Joanna Wiatr trafiły do grupy D, w której zmierzą się z duetami: Büthe/Großner (Niemcy), Rehackova/Vorlova (Czechy) i Gepstein/Mohar (Izrael). Polki są rozstawione z numerem 4. Wśród rywalek w pierwszej dziesiątce są także siatkarki z Izraela. W pierwszym pojedynku rywalkami Polek będą Niemki Büthe/Großner.O wynikach polskich par Strefa Siatkówki będzie informować na bieżąco.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved