Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Olsztyńscy siatkarze nie muszą zaciskać pasa

Olsztyńscy siatkarze nie muszą zaciskać pasa

fot. archiwum

Olsztyńscy siatkarze w najbliższym sezonie mogą być spokojni o sprawy finansowe. W czwartek działacze AZS-u podpiszą umowę sponsorską z kolejną firmą. Wszystko wskazuje również na to, że do akademickiej drużyny dołączy dobrej klasy środkowy z Brazylii.

W ubiegły piątek umową o współpracy z akademikami związała się Libra Project. Warszawska firma specjalizująca się w projektowaniu i realizacji galerii rozrywkowo-handlowych, biurowców oraz hoteli. To jak na razie najpoważniejszy sponsor siatkarzy. Działacze AZS-u nie zamierzają na tym poprzestać, w czwartek podpiszą umowę z Tewes-Bis z Barczewa – produkującą maszyny i urządzenia dla przemysłu spożywczego, przede wszystkim mleczarskiego.

– Podpisujemy umowę z Tewes-Bis, z czego bardzo się cieszę – mówi Mariusz Szyszko, prezes AZS Olsztyn. – To duża, poważna firma i solidnie nas wspomoże. Jestem prawie pewien, że nie jest ostatnią, która będzie współpracowała z naszym klubem, ponieważ rozmowy cały czas trwają. Na początku swojej pracy – jako prezes – byłem bardzo niecierpliwy, ale te trzy miesiące sporo mnie nauczyły. Na przykład prezesi Tewes-Bis, panowie Janusz i Krzysztof Skowrońscy, nigdy wcześniej nie przekazywali pieniędzy na sponsoring poprzez sport zawodowy, a jedynie wspierali sport amatorski. Udało się ich jednak przekonać, że warto.

Zgodnie z zapowiedziami koszulki zawodników AZS-u na sezon 2009/2010 PlusLigi nie będą jednolite jak dotychczas, a pokryte licznymi nazwami firm i ich logo. – Jednolite nie będą na pewno. Cieszę się, że ludzie chcą z nami rozmawiać na temat współpracy. Jestem pełen optymizmu, że sportowo w tym sezonie wszystko skończy się dobrze. Finansowo praktycznie mamy wszystko zagwarantowane. Wydaje mi się nawet, że nie będziemy musieli zaciskać pasa – uważa Mariusz Szyszko.Wzmocnienie z Brazylii

Wszystko wskazuje na to, że nowym środkowym AZS Olsztyn będzie – nie jak wcześniej zapowiadano Kanadyjczyk Steve Brinkman – ale Brazylijczyk Marcelo Hargreaves. Skąd ta nieoczekiwana zmiana? Okazuje się, że Brinkman w ostatnich dniach dostał drugą propozycję gry – w japońskim zespole Blue Rockets Tokyo. I prawdopodobnie z niej skorzysta. Nie oznacza to jednak, że olsztyńscy działacze zostaną na lodzie. Kanadyjczyk podpisał bowiem z AZS-em wstępny kontrakt, który ma moc prawną. Dlatego klub w przypadku jego zerwania, a raczej do tego dojdzie – będzie domagał się zadośćuczynienia. Kibice akademików nie powinni się tym martwić, na celowniku jest już jego następca, mierzący 205 cm wzrostu Hargreaves. Ten 28-letni środkowy przez ostatnie dwa lata bronił barw Paris Volley.

– Ze Stevem prawdopodobnie będziemy musieli się rozstać – nie ukrywa prezes AZS. – Dlatego szukamy alternatywy i prowadzimy zaawansowane rozmowy z Marcelo. Jest to zawodnik, który w poprzednich dwóch sezonach ze swoją drużyną sięgnął po mistrzostwo Francji. Trudno teraz powiedzieć, czy jest on lepszym środkowym od Brinkmana, to wyjdzie dopiero na boisku.

Przypomnijmy, że akademicy w poniedziałek rozpoczęli przygotowania do rozgrywek, ale szkoleniowiec Mariusz Sordyl cały czas czeka na kompletny skład. Brakuje Jakuba Oczki (kadrowicz dołączy po memoriale Wagnera), środkowego oraz przyjmującego (wbrew zapowiedziom nie będzie nim Sinan Tanik ). Odpowiedzi na ostatnie pytania powinny być znane w przyszłym tygodniu.

Chciałbym, by Hargreaves przyleciał do Polski jak najszybciej. Obecnie jest w Rio de Janeiro, ale cały czas mamy kontakt. Czekamy tylko, kiedy zapadnie decyzja o wyjeździe, a to wiąże się m.in. z załatwieniem spraw formalnych. Trzeba uregulować jeszcze kilka kwestii, jak np. znaleźć dla niego mieszkanie w Olsztynie – dodaje Szyszko.

* Autorem tekstu jest Michał Koronowski (Gazeta Wyborcza Olsztyn)


Drużyna AZS UWM Olsztyn w tym roku podobnie jak w latach ubiegłych będzie przygotowywać się do sezonu na własnych obiektach. Podopieczni Mariusza Sordyla zagrają również w kilku turniejach.

Szczegóły turniejów z udziałem siatkarzy AZS UWM Olsztyn:

11-13.09.2009 r. turniej w Ełku z udziałem Jastrzębskiego Węgla, Delecty Bydgoszcz i Politechniki Warszawa.

18-19.09.2009 r. mecze towarzyskie z Jastrzębskim Węglem (mecze w Iławie- godziny rozegrania spotkań nie są jeszcze znane)

25-26.09.2009 r. mecze towarzyskie z Treflem Gdańsk (spotkania odbędą się o godzinie 17 w hali w Kortowie lub hali Urania)

2-4.10.2009 r. turniej w Bydgoszczy (dokładny skład turnieju nie jest jeszcze znany)

Autorką tekstu jest Marta Panasiuk

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved