Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. MŚ 2010: Portugalczycy i Holendrzy na turniej w Warnie

Kwal. MŚ 2010: Portugalczycy i Holendrzy na turniej w Warnie

fot. archiwum

W najbliższych dniach czeka nas aż siedem turniejów kwalifikacyjnych do MŚ 2010. W dniach 14-16 sierpnia, w Warnie, rywalizować będą reprezentacje Bułgarii, Czech, Holandii i Portugalii. Dzisiaj podajemy składy w jakich zagrają w turnieju siatkarze Holandii i Portugalii.

W drużynie holenderskiej, prowadzonej przez Petera Blange , wystąpią najlepsi aktualnie zawodnicy, w tym takie gwiazdy, jak  Robert Horstink , Rob BontjeWytze Kooistra . Holendrzy nie należą do faworytów turnieju, ale w nich i w Czechach upatruje się zespołów, które powinny walczyć o drugie – za Bułgarią – premiowane awansem do MŚ 2010, miejsce.

Portugalczycy uważani są za drużynę o najmniejszych szansach na awans do MŚ 2010. Uwagę zwraca brak w drużynie jednego z lepszych rozgrywających europejskich – Nuno Pinheiro .

Skład zespołu Holandii:Yannick van Harskamp, Robert Horstink, Dirk-Jan van Gendt, Kay van Dijk,  Richard Rademaker, Jeroen Trommel, Jeroen Rauwerdink, Wytze Kooistra, Niels Klapwijk, Jelte Maan, Lars Lorsheijd, Rob Bontje

Skład zespołu Portugalii:

Manuel Silva, André Lopes, João Malveiro, Marco Ferreira, Carlos Fidalgo, Carlos Teixeira, Valdir Sequeira, Èden Sequeira, João José, Flávio Cruz, Tiago Violas, Rui Santos

Zobacz również:
Bułgarzy i Czesi na turniej w Warnie

źródło: fpvoleibol.pt, inf. własna, volleybal.nl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved