Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Koniec wakacji kędzierzyńskich siatkarzy

Koniec wakacji kędzierzyńskich siatkarzy

fot. archiwum

Choć pierwszy mecz w PlusLidze rozegrają dopiero 10 października z Delectą Bydgoszcz, siatkarze ZAKSA Kędzierzyn-Koźle treningi zaczną już od 17 sierpnia. Jednak jak podkreśla Andrzej Kubacki zawodnicy już od kilku dni indywidualnie przygotowują się do sezonu.

– Chłopcy kilka dni temu rozpoczęli samodzielny trening. Na te ostatnie 10 dni urlopu otrzymali od nas rozpiskę z ćwiczeniami, które każdy z nich musi przeprowadzić. Wspólną pracę rozpoczniemy w poniedziałek 17 sierpnia, wtedy to siatkarze w jakimś stopniu będą już w cyklu treningowym – tłumaczy Kubacki.Trzeba jednak pamiętać, że to są sportowcy i oni swojego urlopu nie spędzają leżąc na plecach, a wręcz przeciwnie – aktywnie, mając ciągły kontakt z ruchem. Mimo wszystko na pierwsze dziesięć dni zaplanowaliśmy elementy wytrzymałościowe, później będziemy kłaść nacisk na siłę, a na końcu elementy ogólne. W międzyczasie będą odbywać się również zajęcia techniczne z piłkami na hali – kontynuuje. Na pierwszym powakacyjnym treningu na pewno nie stawi się trener Krzysztof Stelmach oraz czterech zawodników: Michał Ruciak, Jakub Jarosz, Michał Masny i Tuomas Sammelvuo.

Szkoleniowiec ZAKSY oraz pozostali zawodnicy wciąż będą przebywać na zgrupowaniach swoich reprezentacji. – Wszyscy w komplecie spotkamy się dopiero po finałach mistrzostw Europy – mówi drugi trener kędzierzyńskiego zespołu.

* więcej na plusliga.pl
* Autorem tekstu jest Dominika Kwiekźródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved