Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Joker-Mekro Świecie poznał oficjalny skład grupy

Joker-Mekro Świecie poznał oficjalny skład grupy

fot. archiwum

Polski Związek Piłki Siatkowej dokonał podziału drużyn II ligi kobiet na cztery grupy. Beniaminek Joker-Mekro Świecie, zgodnie z przewidywaniami, zagra w grupie 1. W tej chwili nie wiadomo jeszcze,  ani z kim, ani gdzie świecianki zainaugurują rozgrywki sezonu 2009/10.

Podobnie jak w poprzednich sezonach II liga została podzielona na cztery grupy. W grupie 1. grać będzie 11 drużyn z województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Wśród nich znalazło się 7 drugoligowców z poprzedniego sezonu, 1 spadkowicz z I ligi oraz 3 beniaminków.

Rywalami jokerek będą: Zielone Wzgórza Murowana Goślina, Pałac II Bydgoszcz, CHTPS Chodzież, TPS „Czarni" Słupsk, MLKS PKS „Zawisza" Sulechów, Energa „Gedania" Gdańsk, PTPS „Nafta Farmutil II" Piła, MKS „Calisia" Kalisz, KS „Piast" Szczecin, SMS Police.

Kibiców może dziwić obecność wśród drugoligowców Zielonego Wzgórza z Murowanej Gośliny. – Klub ten przejął miejsce w lidze i drużynę od AZS Poznań – wyjaśnia prezes Jokera, Andrzej Nadolny . – Z tej miejscowości pochodzi dotychczasowy menedżer klubu poznańskiego. Po przegranych barażach o utrzymanie w I lidze w AZS-ie zrezygnowano z siatkówki żeńskiej i wystawiono drużynę na sprzedaż. Szkoda tylko, że wraz z podziałem grup związek nie podał terminarza. Nadal nie wiemy z kim i gdzie zagramy na inaugurację.Dopinanie budżetu

W klubie ze Świecia trwa dopinanie budżetu. – Szacujemy, że będzie on wynosił około 160 tys. złotych – informuje Andrzej Nadolny. – II liga to są znacznie większe wydatki. Przede wszystkim musimy coś zaoferować zawodniczkom. Przecież codziennie będą trenować, a w weekendy grać mecze. Dlatego musimy im zapewnić stypendia, kontrakty. Poza tym dochodzą dalekie wyjazdy, noclegi.

Głównymi sponsorami klubu będą firma Mekro Świecie i Urząd Miasta w Świeciu. Ponadto siatkarki wspierają też świeckie firmy Lumifil, Kotłoinwest i AK Reklama.

Nowa atakująca

Tymczasem siatkarki Jokera-Mekro od poniedziałku przebywają na obozie sportowym w Iławie. Ostatecznie w zgrupowaniu bierze udział 16. dziewczyn. Wśród nich jest Anna Hohn, wychowanka TPS Rumia. W ostatnim sezonie grała w II-ligowym Alpecie Gdynia. Występuje na pozycji atakującej. Szansę trenowania z seniorkami w Iławie otrzymały także cztery najzdolniejsze kadetki i młodziczki.

Dziewczyny bardzo ciężko trenują. W czwartek wieczorem gramy pierwszy sparing z Volleyem Iława – zapowiada Andrzej Nadolny.

 

* Autor tekstu: Sławomir Wojciechowski

źródło: pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved