Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Dla trenera jedyną gwiazdą jest drużyna

Dla trenera jedyną gwiazdą jest drużyna

fot. archiwum

Pamięć o dwóch złotych medalach wywalczonych przez zespół Andrzeja Niemczyka jest wciąż zbyt silna, żeby teraz zadowolić się jedynie dobrą grą i punktowanym miejscem, tym bardziej, że przecież mistrzostwa Europy  siatkarek odbędą się tym razem w Polsce.

By uświadomić sobie, jak wielkie są oczekiwania, wystarczy przypomnieć czwartą pozycję Polek na ostatnich mistrzostwach Europy w Belgii i Luksemburgu. Drużyna Marco Bonitty pokazała tam dobrą siatkówkę, ale wynik budził niedosyt.

A przecież trener Jerzy Matlak jest w dużo gorszej sytuacji niż Bonitta, nie mówiąc o Niemczyku. Ze „Złotek" pozostały tylko wspomnienia (…) Nie istnieje też zespół Bonitty (…)

Nic tylko rwać włosy z głowy, ale Matlak nie rezygnuje i mówi, że jego drużyna będzie gotowa do walki z najlepszymi. I patrząc na grę Polek w World Grand Prix, widać, że forma zespołu rośnie, choć strach pomyśleć, co będzie, gdy znów przytrafi się jakaś kontuzja. (…) Jeśli w Hongkongu, gdzie rozgrywany jest ostatni turniej grupowy Grand Prix, pokonają Holandię, Chiny i Dominikanę, to awansują do finału w Tokio.Matlak nie powie tego głośno, ale nie byłoby mu to na rękę. Woli w spokoju przygotować się do mistrzostw Europy. Chce sprawić niespodziankę i pokazać, że bez wielkich gwiazd też można wygrywać. Dla niego jedyną gwiazdą jest drużyna i postara się to udowodnić 4 października w Łodzi, gdzie rozegrany zostanie finał. Rozsądek mówi, że bez Polek, ale na szczęście Matlak ma w tej sprawie inne zdanie.

*czytaj więcej w Życiu Warszawy (zw.com.pl)

*Autor tekstu Janusz Pindera (Życie Warszawy)

źródło: Życie Warszawy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved