Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Adam Okuniewski: Naszym celem jest awans do PlusLigi Kobiet

Adam Okuniewski: Naszym celem jest awans do PlusLigi Kobiet

fot. archiwum

Obok dość licznych zmian kadrowych podczas przerwiy między sezonami w klubie z Gdyni zaszła zmiana na stanowisku prezesa. Adam Okuniewski, nowy włodarz żeńskiego zespołu siatkarskiego Trefla, postawił swoim podopiecznym ambitny cel i wierzy w jego realizację.

Zebrał pan naprawdę świetne zawodniczki, doświadczone i głodne gry. One same podkreślają, że przyszły tu, by walczyć o awans do PlusLigi Kobiet. Jaki cel stawia pan przed drużyną?

Adam Okuniewski: Jasno określiłem cel, o który wspólnie będziemy walczyć. Na koniec sezonu 2010/2011 chcemy być w środku tabeli PlusLigi Kobiet. W tych rozgrywkach celem jest więc awans. Dziewczyny wiedzą, że po promocji do najwyższej klasy, zagra w niej ta sama drużyna. Dopuszczam jedynie małe korekty.

To nie będzie chyba jednak łatwy sezon…– To będzie przede wszystkim sezon ciężkiej pracy. Będziemy w nim grać o to, żeby nauczyć się wspólnie walczyć, zwyciężać, by mentalnie dziewczyny też tworzyły zespół. Są doświadczone, ale nigdy nie grały razem.

Nie boi się pan o atmosferę w drużynie? Przecież zły klimat w szatni potrafi zepsuć nawet najlepiej skompletowany skład.

– Spotykamy się i rozmawiamy po to, aby tworzyć dobrą atmosferę. Jestem przekonany o tym, że zawodniczki zrozumieją cel, jaki stoi przed nami. Jeśli wszyscy będą wypełniać swoje zadania, to o atmosferę jestem spokojny. Jeśli zawodniczki będą grały tak, jak potrafią, szkoleniowcy będą właściwie prowadzić treningi, władze klubu nie będą zwlekały z wypłatami, to uda się osiągnąć cel. Atmosfera psuje się zwykle, gdy któryś z elementów tej całej układanki szwankuje, gdy wypada jedno z ogniw łańcucha. Wierzę, że u nas takie sytuacje nie będą miały miejsca.

* więcej na treflsport.com

źródło: treflsport.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved