Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Wieczorek i Witczak wygrywają w Decznie

Wieczorek i Witczak wygrywają w Decznie

fot. archiwum

Tomasz Wieczorek i Dominik Witczak wygrali X Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Plażowej o Puchar Burmistrza Świecia i Nagrodę Firmy "Lumifil" w Decznie. W tegorocznym turnieju o nagrodę główną, czyli tysiąc złotych, rywalizowało 17 drużyn.

– Corocznie poziom sportowy wzrasta- uważa kierownik turnieju Roman Więckowski. -Dlatego mamy mniej chętnych do gry. Zawodnicy o mniejszych umiejętnościach poddają się bez walki. W tym roku mieliśmy siatkarzy naprawdę z górnej półki, uczestników ogólnokrajowych tourów.

Do Deczna przyjechali: jeszcze aktualny mistrz Polski w siatkówce plażowej Dominik Witczak (Skra Bełchatów, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle); lider tegorocznego Beach Ball Tour Tomasz Wieczorek (Delecta Bydgoszcz) oraz jego uczestnik Mateusz Konkiel (Jastarnia), a także były reprezentant Polski, pochodzący z Grudziądza, Piotr Gabrych .

W piątek i sobotę na boiskach w Decznie rozgrywano eliminacje, które wyłoniły 10. finalistów. Niestety, na niedzielny turniej nie dotarła para z Cekcyna, a więc organizatorzy postanowili dokoptować do finałowych rozgrywek jedyny mikst: Bartek Nadrakowski /Żaneta Hajne .Od początku faworytem tegorocznych zawodów była para Tomasz Wieczorek/Dominik Witczak. I nie było niespodzianki. Faworyci szli jak burza pokonując łatwo kolejnych rywali. Większy opór postawili im tylko bydgoszczanie Paweł Kroll /Rafał Szopiński , którzy jako jedyni ugrali ekstraligowcom seta.
W wielkim finale Wieczorek/Witczak pokonali zespół Łukasz Blamowski /Tomasz Piniarski z Nakła 2:0.

– Młodzi siatkarze z Nakła to największa niespodzianka dziewiątej edycji – uważa Roman Więckowski. – Imponowali wolą walki. Nie było dla nich straconych piłek. Myślę, że jeśli weźmie ich pod swoje skrzydła jakiś doświadczony trener, to mogą sporo namieszać w kraju.

Trzecie miejsce zajęli Tomasz Wołoszuk /Mateusz Konkiel (Osie/Jastarnia) po wygranej z najlepszą parą gospodarzy Patryk Ośmieła/Szymon Kapeliński 2:0.
– Czwarte miejsce Patryka i Szymona to duży sukces w tym gronie – podkreśla Roman Więckowski. – Tym bardziej, że grali pierwszy raz ze sobą. Niespodzianką jest słabsza postawa Pawła Krolla i Rafała Szopińskiego z Bydgoszczy. Być może nie ułożyło się pod nich losowanie.

Kibice w Decznie mieli okazję poznać w akcji byłego reprezentanta Polski w siatkówce halowej, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Atenach Piotra Gabrycha. Na pewno straszył on przeciwników swoją posturą i okrzykami. Zabrakło mu jednak wsparcia partnera, który w decydujących meczach popełniał wiele prostych błędów. Na osłodę grudziądzanie, którzy zajęli 5-6 miejsce, wylosowali nagrodę niespodziankę dla drużyn, które nie znalazły się w pierwszej czwórce.

Wyniki:

1.Tomasz Wieczorek/Dominik Witczak (Bydgoszcz)
2. Łukasz Blamowski/Tomasz Piniarski (Nakło)
3. Tomasz Wołoszuk/Mateusz Konkiel (Osie/Jastarnia)
4. Patryk Ośmieła/ Szymon Kapeliński (Świecie/Bydgoszcz)
5-6. Paweł Kroll/Rafał Szopiński (Bydgoszcz), Piotr Gabrych/Krzysztof Ruzga (Grudziądz)
7-10. Michał Paczkowski/Tomasz Jankowski (Świecie), Robert Zdrojewski/Bartosz Szpak (Grudziądz), Bartek Nadrakowski/Żaneta Hajne (Świecie), Wojciech Święcicki/Adam Kapeliński (Bydgoszcz).

Trzy pierwsze ekipy otrzymały puchary, nagrody pieniężne oraz upominki. Czwarty zespół odebrał puchar i nagrodę rzeczową. Upominek dla najlepszego siatkarza ze Świecia trafił do rąk Patryka Ośmieły.

źródło: pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved