Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Waldemar Wspaniały: Reprezentacja da radę

Waldemar Wspaniały: Reprezentacja da radę

fot. archiwum

Dużymi krokami zbliżamy się do rozpoczęcia turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Świata Siatkarzy. Nasi reprezentanci o przyszłoroczny bilet do Włoch zagrają z Francją, Słowenią i Słowacją. O szansach osłabionych przez kontuzje Polaków czytamy w serwisie plusliga.pl.

Francja jest drużyną markową, Słoweńcy są na pewno silni, a Słowacy nas niczym nie zaskoczą chyba że dobrą grą. Na pewno awans do mistrzostw świata jest w zasięgu reprezentacji Polski. Nie ma co się oglądać na rywali. Trzeba przede wszystkim dobrze zagrać samemu – mówi były trener męskiej reprezentacji Polski Waldemar Wspaniały, który już drugi sezon prowadzi Delectę Bydgoszcz.

Na pewno po kontuzjach Mariusza Wlazłego, Michała Winiarskiego i Sebastiana Świderskiego trener Daniel Castellani ma problem – mówi Waldemar Wspaniały. – Jednak niezależnie od takiego osłabienia uważam, że reprezentacja nasza da sobie radę. Oczywiście najgroźniejsi będą Francuzi. Słowacy mają dobrych zawodników, którzy bronią barw silnych klubów. Jednak reprezentacja tego kraju spisuje się nierówno. Czy Słowacy czymś nas mogą zaskoczyć? Chyba że wyjątkowo dobrą grą. Ich kapitan Michal Masny od dwóch lat występuje w Polsce. Przez rok w ZAKSIE był podopiecznym asystenta trenera naszej kadry. Jego sposób gry jest doskonale nam znany. Zresztą sam zawodnik niczego nie dokona.

*czytaj więcej na plusliga.plźródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved