Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Trzy nowe zawodniczki w Gedanii Żukowo

Trzy nowe zawodniczki w Gedanii Żukowo

fot. archiwum

Gedania Żukowo pozyskała trzy nowe siatkarki. Jednoroczne umowy podpisały Małgorzata Plebanek (ostatnio Alemannia Aachen), Małgorzata Lizińczyk (MOS Wola) oraz Marta Szafraniak (Orkan Września). Kadrę uzupełnią kolejne wychowanki klubu.

Ponadto prezes Zdzisław Stankiewicz zamierza zatrudnić jeszcze dwie nowe zawodniczki. Siedemnaście siatkarek pretenduje do drużyny Grzegorza Wróbla i Pawła Kramka. W porównaniu z poprzednim sezonem kadra uległa całkowitej zmianie.

Z minionych rozgrywek pozostały w zespole jedynie uczestniczki tegorocznych mistrzostw świata juniorek: Aleksandra Pasznik i Aleksandra Szymańska. Po rocznym wypożyczeniu do Piasta Szczecin wróciła Marta Siwka.

Nowymi twarzami w Gedanii są Plebanek, Lizińczyk, Szafraniak.Stawiamy na zawodniczki, które chcą się w naszym klubie wypromować. Liczymy, że Plebanek zastąpi w drużynie Skowrońską i tak jak ona będzie liderką dla młodszych zawodniczek. Lizińczyk i Szafraniak to inwestycja na przyszłość – podkreśla prezes Stankiewicz.Plebanek ma 28 lat. Ostatnio występowała w niemieckiej Alemanni Aachen. W polskiej lidze najbardziej znana jest z występów w Stali Mielec i Wiśle Kraków. Ponadto sezonu 2007/08 spędziła w Piaście Szczecin. Gra na pozycji przyjmującej. Mierzy 181 centymetrów.

Lizińczyk ma 19, a Szafraniak 18 lat. Są to siatkarki z perspektywami na dobre ligowe granie, ale na razie ich największym atutem są warunki fizyczne. Obie mają ponad 180 centymetry wzrostu. Małgorzata jest przyjmującą, a Marta może grać i na przyjęciu, i jako atakująca – ocenia trener Wróbel.

Poza wspomnianymi wyżej sześcioma siatkarkami w zajęcia wzięły udział: Żaneta Rzepnikowska i Joanna Kocemba (powrót po wypożyczeniu – odpowiednio z Trefla Gdynia i TPS Rumia) oraz zawodniczki z drużyny juniorek: Anna Łozowska, Daria Bąkowska, Paulina Szpak, Patrycja Lewicka, Natalia Całka, Marta Podolska.

Ponadto pod uwagę są brane trzy siatkarki, które przebywają obecnie na zgrupowaniach reprezentacji Polski juniorek Justyna Łukasik i Natalia Kurnikowska (wróciłaby do Gdańsk po nauce w SMS Sosnowiec) oraz kadetek – Zuzanna Łapin.

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved