Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Siatkarze Ikara zagrają w III lidze

Siatkarze Ikara zagrają w III lidze

fot. archiwum

Prawie na pewno w Legnicy nadal będzie siatkarska III liga. Zespół MUKS Ikar został już zgłoszony do tych rozgrywek. Poprzedni sezon siatkarze Ikara zakończyli na ostatnim miejscu w tabeli i zostali zdegradowani. Wykorzystają jednak wolne miejsce i powrócą do gry.

Po sezonie ligowym pojawiła się dodatkowa szansa na utrzymanie się w postaci dodatkowego turnieju w Strzegomiu. Niestety i w nim młoda legnicka drużyna nie poradziła sobie i uratowała się przed spadkiem.

Ikar skorzystał jednak na kłopotach finansowych Gwardii Wrocław i zamożności Burzy Wrocław. Gwardia, która spadła z 1. ligi nie wystąpi w rozgrywkach 2. ligi. Miejsce to wykupiła Burza (choć formalnej decyzji PZPS jeszcze nie ma) i w ten sposób w III lidze zrobiło się wolne miejsce. Zajmą je legniczanie.

Zgłosiliśmy już drużynę do rozgrywek 3. ligi. 17 sierpnia wyjeżdżamy na 12-dniowe zgrupowanie by dobrze przygotować się do sezonu – powiedział lca.pl, trener Bogusław Pieluch.To jednak nie koniec nowości ze świata legnickiej siatkówki. Do historii niebawem przejdzie klub KS Ikar Legnica, który jest w trakcie likwidacji. Pierwszy zespół, juniorski oraz kadetów zostanie przejęty przez MUKS Ikar Legnica, który dotychczas prowadził szkolenie drużyn młodzików.

To czysto techniczny zabieg. Skorzysta na nim legnicka siatkówka. Do tej poty było tak, że gdy zawodnik kończył wiek młodzika musiał przejść formalnie do nowego klubu czyli z MUKS do Ikara. W tym momencie mógł też pójść grać do klubu spoza Legnicy. W takiej sytuacji ani MUKS ani Ikar nie otrzymywały za niego ani złotówki za wyszkolenie. Teraz nie będzie już takiej możliwości – tłumaczy trener Pieluch.

źródło: lca.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved