Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Siatkarska wojna o młodzież

Siatkarska wojna o młodzież

fot. archiwum

- PZPS nie dba o młodzież. Żałuje pieniędzy, nie reformuje rozgrywek - uważa Dariusz Kopaniak. I zorganizował niezależną Młodzieżową Ogólnopolską Ligę Siatkówki. - Szkoda, że Darek nie zwrócił się do nas z tym pomysłem - mówi Mirosław Przedpełski.

Pomysł na MOLS jest taki: co roku od września do czerwca w całej Polsce rozgrywane będą co miesiąc dwudniowe turnieje. W zawodach uczestniczyć będą mogły sześcioosobowe zespoły klubowe, szkolne, a nawet podwórkowe. Warunek jest jeden – górna granica wieku zawodników to 13 lat. Sędziami zostaną sami uczestnicy.

Forma rozgrywek młodzieżowych w Polsce pozostawia wiele do życzenia. A ponieważ od lat nic się nie zmienia, wymyśliłem nowy projekt – mówi pomysłodawca MOLS-u Dariusz Kopaniak.Jednak doszły mnie słuchy, że przedstawiciele Związku uważają to przedsięwzięcie za rokosz i wotum nieufności. Podobno kto wystartuje u Kopaniaka, ten będzie miał problem z PZPS-em – twierdzi Kopaniak.

– Całe rozgrywki młodzieżowe PZPS-u opierają się na budżetach klubów – Związek nie wydaje na nie złotówki. Funduje tylko medale za 300 złotych. Organizatorem finału jest drużyna, która wyłoży większą kasę. PZPS przyjeżdża tylko popatrzeć na te nie przez siebie sfinansowane rozgrywki, a potem rozdaje nagrody najlepszym – dodaje. – W mojej lidze drużyny zapłacą tylko startowe, po ok. 200-300 zł. za cały sezon. Finał ma być bezpłatny. Wiem, że będę miał pod górę. Póki co, do ligi, którą założyłem, zgłosiło się kilka drużyn – z Mazowsza, Pomorza i Podkarpacia. Ale słyszałem, że przedstawiciele Związku uważają to przedsięwzięcie za rokosz. A ja tylko chcę umożliwić dzieciom grę w siatkówkę.Co na te zarzuty PZPS? Dziennikarze "Metra" zadzwonili do prezesa PZPS Mirosława Przedpełskiego.

Słyszał pan o MOLS?

Nie.

To Młodzieżowa Ogólnopolska Liga Siatkówki, za którą stoi Dariusz Kopaniak.

A, Kopaniak. To kontestator. Zawsze krytykuje nasze szkolenie młodzieży. Ja mam grupę ludzi, którzy znają się na rzeczy, ale jego zdanie też bardzo cenię. Wiele razy zapraszałem go do siebie. Jeśli teraz robi coś porządnego, na pewno warto się spotkać.

Kopaniak słyszał, że ten, kto wystartuje u niego, będzie miał problem z PZPS-em.

On ma w środowisku opinię trudnego człowieka, nie wykluczam, że ktoś na poziomie warszawskim może go flekować. Ale zapewniam, że z mojego punktu widzenia każda nowa inicjatywa dla siatkówki jest dobra. Darkowi trzeba pomóc, pamiętając przy tym, że to PZPS sprawuje pieczę nad klubami, prowadzi najważniejsze rozgrywki – o mistrzostwo Polski.

Ale wasz system rozgrywek dla młodzieży to przeżytek.

Niedawno zrobiliśmy kongres w Spale, na który przyjechało dwustu trenerów z całej Polski. Była możliwość dyskusji, padały nowe pomysły, a Darek to olał. Miał szansę zaprezentować swój projekt, widocznie nie chciał. Wielokrotnie prosiłem go, żeby się włączał, ale jemu wszyscy przeszkadzają.

Notowali Piotr Kalisz i Łukasz Jachimiak
Więcej w dzienniku "Metro"

źródło: Metro

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved