Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Daniel Ferreira musi być zdrowy

Daniel Ferreira musi być zdrowy

fot. archiwum

To już prawie pewne. Brazylijczyk Daniel Ferreira będzie w nowym sezonie zawodnikiem Siatkarza Wieluń - klubu, który zagości na parkietach PlusLigi. Warunek jest jednak jeden. Ferreira musi być zdrowy. W przeciwnym przypadku z kontraktu nici.

W czwartek działacze Siatkarza Wieluń odbiorą z lotniska w Pyrzowicach 27-letniego Daniela Ferreirę . Klub już podpisał z nim wstępną umowę. Do podpisania kontraktu pozostały jeszcze testy medyczne. – Wielu siatkarzy deklaruje, że nic im nie dolega, a później okazuje się co innego – mówi wiceprezes wieluńskiego klubu Mariusz Grabczak . – Mieliśmy już taki przypadek z Amerykaninem, dlatego wolimy dmuchać na zimne .

O Brazylijczyku wiadomo tak naprawdę niewiele. Ostatnio grał w Azji, a konkretnie w Bahrajnie. Wcześniej jednak wychowanek Sao Paulo występował w ligach argentyńskiej, portugalskiej i hiszpańskiej. Jest przyjmującym, mierzy 195 centymetrów wzrostu.

Jeśli Ferreira podpisze kontrakt automatycznie upadnie opcja ściągnięcia do Wielunia Australijczyka Nathana Robertsa , z którym klub nie doszedł do porozumienia w kwestiach finansowych. Do tego nieoficjalnie mówi się, że Roberts nie do końca wyleczył swoje kontuzje, więc inwestycja byłaby niepewna.

*Autor tekstu: Maciej Pilarczyk (plusliga.pl)źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved