Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > A Jokera brak

A Jokera brak

fot. archiwum

Polski Związek Piłki Siatkowej przedstawił terminarz rozgrywek I ligi siatkarzy oraz podział grup w II lidze. Na żadnym szczeblu nie uwzględniono zespołu Jokera Piła. Przypomnijmy - pod koniec lipca PZPS skreślił z listy swoich członków pięć klubów.

W tym gronie znalazł się także Joker. Powodem takiej decyzji było zadłużenie wobec Związku. W przypadku pilskiego zespołu chodziło m.in. o sporną kwotę 10 tysięcy złotych za przejęcie miejsca w II lidze po upadającym Inotelu Poznań. Działacze Jokera uważali, że przy przejściu z wyższego szczebla rozgrywek do niższego, nie powinni ponosić takiej opłaty. W końcu jednak ugięli się.

– Machnąłem już na to ręką -mówi prezes pilskiego klubu Jerzy Jasiński. – Nie dochodziliśmy dalej, kto ma rację, ale biorąc pod uwagę, że dobro klubu jest najważniejsze, dokonaliśmy płatności całej sumy. Jednocześnie dostaliśmy obietnicę od prezesa PZPS Mirosława Przedpełskiego, że zostaniemy przywróceni do gry – dodaje sternik Jokera.

Siatkarze rozpoczęli treningi, skład drużyny został zamknięty, a tymczasem pilan brakuje w podanym we wtorek na stronach związku zestawie drużyn I ligi! – Na razie nie mamy żadnej oficjalnej decyzji. Wcześniej złożyliśmy formalne odwołanie w PZPS i wierzymy w słowo prezesa Przedpełskiego, że zostanie ono uwzględnione – mówi Jasiński. – Definitywne skreślenie nas byłoby kuriozalną decyzją i deprecjonowaniem wieloletniej pracy. Przecież w poprzednim sezonie wywalczyliśmy awans do I ligi i zdobyliśmy mistrzostwo Polski juniorów. A to tylko ten rok. Jak można skreślić taki klub za parę groszy!? Bo w ogólnym rachunku związku są to właśnie takie kwoty – denerwuje się prezes Jokera, który wciąż jednak wierzy w obietnicę Przedpełskiego.– Związek nie działa w oparciu o słowa prezesa, lecz o określone zasady i przepisy – komentuje jednak szef Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej Marek Bykowski. – Deklaracje prezesa są miłe i sympatyczne ale nie są wiążące – dodaje. – Mam żal, że WZPS nie staje w naszej obronie. Nie mamy z ich strony żadnego wsparcia – komentuje jego słowa Jasiński, który wciąż wierzy, że Sąd Odwoławczy przy PZPS jednak zmieni decyzje dotyczące Jokera. Wtedy prawdopodobnie powiększony zostanie skład drużyn w I lidze, bowiem miejsca skreślonych pilan oraz Orła Międzyrzecz zajęły już Morze Bałtyk Szczecin i AZS PWSZ Nysa. Start nowego sezonu planowany jest na 10 października. Termin rozpatrzenia odwołania na razie nie jest znany.

W gronie drugoligowców znalazły się z kolei trzy inne zespoły w Wielkopolski: beniaminek Goplana Kalisz, AZS UAM Poznań oraz spadkowicz Progres Września, który zdecydował się wykupić miejsce w lidze po rezygnacji z gry innych drużyn. W II lidze kobiet występować będa cztery ekipy z naszego regionu: ChTPS Chodzież, Zielone Wzgórza Murowana Goślina, rezerwy PTPS Piła oraz MKS Calisia.

źródło: wielkopolskisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved