Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Maciej Twardowski nabiera międzynarodowego doświadczenia

Maciej Twardowski nabiera międzynarodowego doświadczenia

fot. archiwum

Udanie w jubileuszowym X Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Tampere zaprezentowali się Kacper  Gonciarz i Wojciech Ferens. Okazuje się, że Radom w Finlandii miał jeszcze jednego reprezentanta. Był nim sędzia Maciej Twardowski.

Radomianin był jednym z szesnastu arbitrów, którzy prowadzili turnieje siatkarskie. Dziewięciu z nich, w tym Maciej Twardowski to kandydaci na sędziów międzynarodowych. W swoim debiucie na tak poważniej imprezie pan Maciek spisał się bardzo dobrze. Zebrał wiele pochlebnych opinii. Oto garść refleksji którymi podzielił się z portalem SportRadom.pl.

Maciej Twardowski sędziował mecze mężczyzn. – Wspólnie Haraldem Boesem z Niemiec prowadziliśmy m.in. potyczkę Serbii i Rosją, jeden z ciekawszych meczów grupowych (zwyciężyła Serbia 3:0 – przyp. red), który decydował o wejściu do półfinału – podkreśla Maciej Twardowski.

Arbiter zwraca uwagę na bardzo dobrą współpracę z fińskimi arbitrami liniowymi. – Nie tylko w tym meczu, wszyscy ze swoich obowiązków wywiązywali się znakomicie – zapewnia. Ciekawym doświadczeniem był również sposób obsady. – Dobrym rozwiązaniem, przyjętym przez Jarmo Salonena (członek Europejskiej Komisji Sędziowskiej), był sposób prowadzenia obsad. Jeżeli w danym dniu sędzia był nominowany jako pierwszy. Prowadził tylko ten jeden mecz. Natomiast, jeżeli był nominowany jako drugi, to w jednym z następnych pojedynków zaplanowanych w tym dniu, był rezerwowym – podkreśla Maciej Twardowski.Jarmo Salonen na bieżąco omawiał również mecze pod względem merytorycznym. Oczywiście, jak na każdym turnieju, nie zabrakło atrakcji przygotowanych dla uczestników przez organizatorów. Jedną z nich było spotkanie integracyjne w … saunie fińskiej, połączone z kąpielą w jeziorze.

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved