Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Gedania znów występować będzie w Żukowie

Gedania znów występować będzie w Żukowie

fot. archiwum

Gedania Żukowo, jako jeden z nielicznych klubów PlusLigi Kobiet, zdołała zamknąć swój budżet bez żadnych zaległości. Nikt nie spoczywa jednak na laurach - teraz przyszła pora, by rozpocząć przygotowania.

Od 10 sierpnia siatkarki powrócą do treningów. Obecnie trwa ustalanie harmonogramu szkoleniowego.
Trwa budowa okresu przygotowawczego – mówi prezes klubu, Zdzisław Stankiewicz . – W najbliższych planach mamy na pewno wyjazd do Świeradowa Zdroju na obóz szkoleniowy .

Siatkarki Gedanii wezmą również udział w kilku sparingach. – W ramach Dni Sportu w Żukowie odbędzie się turniej z udziałem klubów z PlusLigi Kobiet – zapewnia Stankiewicz. – Poza tym prawdopodobnie udamy się także na turniej do Ełku . Na razie klub ma zakontraktowane trzy zawodniczki. Od ubiegłego sezonu ważne umowy mają reprezentantki Polski Aleksandra Pasznik i Aleksandra Szymańska . Poza nimi w Gedanii zagra także powracająca z wypożyczenia do Piasta Szczecin libero Marta Siwka . Pomimo utrzymania w lidze, osiem zawodniczek zdecydowało się odejść z drużyny (Elżbieta Skowrońska, Katarzyna Wellna, Natalia Nuszel, Tamara Kaliszuk, Maja Tokarska, Natalia Ziemcowej, Jana Sawoczkina, Agata Durajczyk). To sprawia, że zarówno prezes, jak i trener, będą musieli zbudować skład właściwie od zera. Optymizmu dodaje fakt, że to właśnie Gedania ma najlepsze zaplecze siatkarskiej młodzieży w Polsce. – Mamy najlepszą kadrę szkoleniową młodzieży w całej Polsce, o czym świadczą liczne sukcesy – podkreśla Stankiewicz. – Dlatego planujemy znów wprowadzić do gry około pięć młodych zawodniczek i wzmocnić skład o trzy-cztery bardziej doświadczone. W ciągu dwóch tygodni podpiszemy kontrakty z dwiema polskimi siatkarkami i wtedy podamy oficjalnie ich imiona oraz nazwiska .

Obecnie Gedania ma podpisanych kilka umów sponsorskich, ale wciąż trwa pozyskiwanie środków na nadchodzący sezon. Tym bardziej, że nadal aktualny jest plan budowy nowych obiektów sportowych na terenie Gedanii. – Obecnie nie tyle w Gdańsku, co w całym Trójmieście, nie ma hali, w której moglibyśmy grać – mówi Stankiewicz. – Dążymy jednak do tego, aby jak najszybciej rozgrywać mecze u siebie, w Gdańsku. Cały czas zajmujemy się projektem kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Kościuszki. Powstanie on także po to, by kiedyś sam zarabiał na klub . Imponujący kompleks budynków, który miałby stanąć na miejscu ówczesnej hali i boiska piłkarskiego, może powstać nawet do 2012 roku. Poza halą, w skład kompleksu mają wejść m.in. baseny i SPA, a także pub dla kibiców. Prezes podkreśla jednak, że nie chodzi o tempo wykonania planu budowy, ale o jej solidność, aby obiekty służyły klubowi jak najdłużej.* Autorem tekstu jest Katarzyna Wirkowska (POLSKA Dziennik Bałtycki)

źródło: Dziennik Bałtycki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved