Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > GCB Centrostal Bydgoszcz w Zakopanem

GCB Centrostal Bydgoszcz w Zakopanem

fot. archiwum

10 dni w COS w Zakopanem spędzą siatkarki Centrostalu Bydgoszcz. Pod okiem trenera Rafała Gąsiora do nowego sezonu w PlusLidze Kobiet przygotowuje się 12 zawodniczek. Zespół do stolicy polskich Tatr dotarł w niedzielę wieczorem.

Tak naprawdę zajęcia rozpoczęliśmy w poniedziałek, bo wieczorem w niedzielę mieliśmy tylko rozruch – mówi trener Gąsior.

Takie rozpoczęcie każdego obozu jest dość typowe. Dopiero kolejne "normalne" dni przynoszą ustalony porządek i harmonogram. Zajęcia zawodniczek podzielone są według określonego schematu.

W dniu, w którym idziemy w góry nie ma zajęć na siłowni, a jedynie basen i sala – wyjaśnia trener Gąsior. – Nie prowadzimy jednak w pierwszym okresie zajęć typowo siatkarskich, jedynie tak zwane małe gierki: single, dwójki, trójki. Chodzi o to, by od początku mieć kontakt z piłkami, ćwiczyć techniki odbijania piłki.Wyprawy w góry różnią się jednak od tych typowo turystycznych. Niżej podpisany przed kilku laty miał okazję spędzić z zespołem obóz w Szklarskiej Porębie. Marsz w góry na określoną trasę prowadzony jest w konkretnym,w miarę równym tempie i mało, któremu turyście uda się dotrzymać kroku siatkarkom. Takie wyprawy jednak świetnie budują kondycję, a świeże górskie powietrze doskonale w tym pomaga.

"Spacery" pod Giewontem, siłownia, basen, sala. Tak będzie wyglądał pierwszy obóz Centrostalu. – Ważne jest zbudowanie od początku atmosfery pracy – mówił jeszcze przed wyjazdem do Zakopanego bydgoski szkoleniowiec. – Doświadczone zawodniczki, jak Ewa Kowalkowska, która rozpoczyna siedemnasty sezon świetnie to rozumieją, a młode mają ją poznać.

Od czasu do czasu kontaktuje się Piotr Makowski, który w Azji przebywa z kadrą Polski. – Rozmawiamy o podstawowych sprawach dotyczących naszego zespołu – dodaje Gąsior.

Autorem tekstu jest Jacek Drozdowski

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved