Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Zbigniew Krzyżanowski: To nie jest zespół do bicia

Zbigniew Krzyżanowski: To nie jest zespół do bicia

fot. archiwum

Trener reprezentacji juniorek i były trener seniorek Zbigniew Krzyżanowski pozytywnie ocenia występ polskich siatkarek w drugim turnieju WGP. W Makau pokonały one Tajlandię 3:0 oraz przegrały z czołowymi zespołami świata - Brazylią 1:3 oraz Chinami 2:3.

Jestem zbudowany tym co zobaczyłem – powiedział Zbigniew Krzyżanowski.Nie można mówić, że odnieśliśmy zwycięstwa w setach tylko dlatego, że sławny przeciwnik był słabiej dysponowany. Wygrane zostały wyrwane rywalkom po walce. Zespół polski pozostawił pozytywne wrażenie. Tajlandię pokonał pewnie. Nie było wątpliwości kto jest lepszy. Po falstarcie w Kielcach zespół wszedł na wyższy pułap rywalizacji. Widać, że drużyna robi postęp. I to jest najważniejsze.

Zbigniew Krzyżanowski przypomniał, że przed dwoma laty reprezentacja kobiet przegrała w Rzeszowie wszystkie spotkania – Wtedy, podobnie jak w Kielcach, był na pewno stres i napięcie – mówi Zbigniew Krzyżanowski. – Zawodniczki zdawały sobie sprawę z oczekiwań kibiców. Spodziewano się zwycięstw. W takich okolicznościach nie jest łatwo grać. Dobre mecze w Azji na pewno zdejmą sporo stresu i pozwolą drużynie zaprezentować wszystkie swoje umiejętności. Polska nie jest drużyną do bicia, tylko do walki o wysokie cele. Trzeba tylko w to uwierzyć. Jak zwykle wszystko znajduje się w głowach.

* więcej na lsk.net.plźródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved