Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > ZAKSA zacznie przygotowania 17 sierpnia

ZAKSA zacznie przygotowania 17 sierpnia

fot. archiwum

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle 17 sierpnia pod kierunkiem Andrzeja Kubackiego rozpoczną treningi do zbliżającego się sezonu 2009/2010. Jednak do tego dnia każdy z nich będzie musiał indywidualnie przeprowadzić zajęcia siłowe.

Zawodnicy dostali rozpiskę z ćwiczeniami jakie mają wykonać w najbliższym czasie na siłowni. Do 15 sierpnia każdy indywidualnie ma obowiązek to zrobić. To jest takie ich zadanie domowe – mówi prezes ZAKSY Kazimierz Pietrzyk.W klubie, na treningach zawodnicy spotkają się 17 sierpnia. Tu też na początku będą pracować nad elementami siłowymi.

W połowie sierpnia nie spotka się jednak cała drużyna. Z oczywistych powodów brakować będzie kadrowiczów, którzy przygotowują się do międzynarodowych imprez. – Na początku na pewno w treningach nie będą uczestniczyć reprezentanci Polski – Michał Ruciak i Jakub Jarosz, Fin Tuomas Sammelvuo i Słowak Michał Masny. Oni do drużyny dołączą później. Dopiero jak we wrześniu będą wszyscy zawodnicy w klubie planuję przeprowadzić z nimi rozmowę. Jaki cel postawię tej drużynie? Oczywiście zdobycie jakiegoś medalu. Dostaną wtedy też do podpisania regulaminy: trenowania i dyscyplinarny. Fakt zapoznania się z nimi potwierdzają pisemnym oświadczeniem – wyjaśnia prezes kędzierzyńskiego klubu.

Tegoroczny sezon PlusLigi rusza 10 października. Czasu zostało coraz mniej, a nie wszystkie kluby zdołały skompletować składy. Dla Kazimierza Pietrzyka na razie dużym zaskoczeniem był przyjazd do Polski reprezentanta Rosji – Pawła Abramowa.Kilku wartościowych zawodników z naszej ligi ubyło, przyszło natomiast kilku nowych. Czy poziom ligi na tym zyskał czy stracił to czas pokaże. Na pewno dużym zaskoczeniem dla mnie było pozyskanie przez Jastrzębski Węgiel Pawła Abramowa. To jest duża niespodzianka, bardzo dobry chwyt pijarowski. Zastanawiam się tylko jaki będzie tego efekt, bo mam wątpliwości, dlaczego ten zawodnik, grający za takie pieniądze nie znalazł miejsca w lidze rosyjskiej – mówi Pietrzyk.

Autorką tektu jest Dominika Kwiek

Więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved