Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Widać postęp, bo Brazylia się męczyła

Widać postęp, bo Brazylia się męczyła

fot. archiwum

Trener Jerzy Matlak prosił kibiców i dziennikarzy o zachowanie spokoju i chyba miał rację, bo jego drużyna powoli nabiera rozpędu. Polki w spotkaniach z tuzami siatkówki, czyli Chinkami i Brazylijkami, pokazały, że ich forma jest na fali wznoszącej.

Momentami nasza drużyna toczyła w sobotę równorzędny bój z mistrzyniami olimpijskimi. Gdyby w pierwszym secie Polki zagrały z większą pewnością siebie, wynik meczu mógł być inny. W drugiej partii biało-czerwone zostały rozbite, ale po przejściu to one sprawiły lanie rozluźnionym Brazylijkom. W ostatniej odsłonie pojedynku zabrakło nam armat i kondycji.

Polska drużyna ma potencjał i ogranie na arenie międzynarodowej. Przebieg trzeciego seta była zaskakujący, ale to wynikało z tego, że straciliśmy dekoncentrację. Wróciła ona w czwartej partii i znów rządziliśmy na parkiecie – przyznał trener ekipy canarinhos Jose Roberto Guimaraes.

Z kolei nasz selekcjoner skupił się na komplementowaniu walorów rywalek. – W ciągu ostatnich dwóch tygodni graliśmy z różnymi dobrymi drużynami, ale Brazylia zawsze jest najlepsza. A my jeszcze nie jesteśmy przygotowani do wygrywania z nią – podkreślił Jerzy Matlak.Dzień później to jednak już jego podopieczne wystąpiły w roli nauczyciela, mając naprzeciwko siebie nieobliczalne Tajki. Rewanż za porażkę w Kielcach nie byłby tak łatwy, gdyby nie wygrana w nerwowej końcówce pierwszego seta. To podcięło skrzydła Azjatkom, które już do końca meczu nie mogły się pozbierać. Drugi oddech złapały w trzeciej partii, ale kilka zderzeń z naszą „ścianą" w bloku odebrało im ochotę do gry.

Autorem tekstu jest Radosław Patroniak – Głos Wielkopolski

źródło: Głos Wielkopolski, naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved