Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Wadim Pankow: Rosja w rezerwowym składzie

Wadim Pankow: Rosja w rezerwowym składzie

fot. archiwum

Siatkarki Rosji przegrały dwa mecze z Japonią i Portoryko - w drugim turnieju World Grand Prix. Szczególnie porażka z tym drugim zespołem wywołała sporo komentarzy. Wynik określono jako sensacyjny. Zdaniem trenera Zariecza Odincowo  reprezentacja Rosji gra obecnie w rezerwowym składzie.

Warto uważnie zobaczyć skład naszej narodowej drużyny, który grał w drugim turnieju. Wówczas porażki przestaną szokować. Trener Kaziutkin przywiózł do Japonii drugi zespół. Jego działania są w pewnym sensie usprawiedliwione. Przed głównym startem w sezonie, mistrzostwami Europy, trzeba zobaczyć co warte są rezerwy. Dopiero wtedy będzie można stworzyć optymalny skład – powiedział Wadim Pankow . Był on trenerem Rosji, która we wrześniu 2008 roku wywalczyła awans do WGP. Następnie zastąpił go Kaziutkin, zwycięzca konkursu ogłoszonego przez federację tego kraju.

Z kolei Wadim Pankow dodał, że "na szali przygotowań do Euro nie można składać ofiary z WGP." – Jako trener byłbym bardzo ciekaw i chciałbym zobaczyć nasz zespół w walczący o zwycięstwo w tym prestiżowym turnieju np. z Brazylią. Na pewno awans do czołowej piątki zawodów jest bardzo ważny. Po pierwsze, nasza reprezentacja musi grać jak najwięcej z silnymi zespołami, po drugie, porażki negatywnie odbiją się na nastroju w drużynie – powiedział Wadim Kaziutkin.

Po sześciu meczach Rosja zajmuje szóste miejsce z 9 pkt. Siódma jest Polska z 8 pkt. Rosjanki odniosły trzy zwycięstwa, Polki dwa. Prowadzi Brazylia 12 pkt przed Holandią 12 oraz Chinami 11.źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved