Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Tomasz Dowgiałło: Chcemy zorganizować Mistrzostwa Świata

Tomasz Dowgiałło: Chcemy zorganizować Mistrzostwa Świata

fot. archiwum

Turniej WT w Starych Jabłonkach jest doskonale znany miłośnikom siatkówki plażowej. Organizatorzy tych zawodów chcą być gospodarzami mistrzostw świata. Do starań o prawo organizacji takiej imprezy namawiają również uczestnicy zakończonych ostatnio zawodów.

Największym zaskoczeniem zakończonego w niedzielę szóstego już turnieju siatkówki plażowej Swatch FIVB World Tour Mazury Open w Starych Jabłonkach była chyba deklaracja, że Hotel Anders zamierza ubiegać się o organizację mistrzostw świata w tej dyscyplinie. Na zdziwionego wyglądał nawet pana ojciec Andrzej Dowgiałło, od którego przejął pan w minionych latach rolę dyrektora organizacyjnego turnieju.

Tomasz Dowgiałło: Aż tak zdziwiony tata nie był, bo o tym, by zorganizować w Starych Jabłonkach mistrzostwa mówi się już od pół roku. Teraz prezes PZPS Mirosław Przedpełski zdecydował się pierwszy raz oficjalnie powiedzieć, że wspólnie z naszą grupa hotelową Anders PZPS chciałby zorganizować najważniejszy turniej. Droga do tego jest jednak daleka – budżet imprezy typu Swatch FIVB World Tour to ok. 2 milionów złotych, a na mistrzostwa potrzeba ok. 7 milionów. Milion dolarów to przecież pula nagród dla zawodników.

Ten plan jest rzeczywiście realny?– Tak. Mistrzostwa na 2011 rok są już przyznane, ale te w 2013 roku nadal czekają na gospodarza. Liczymy, że najlepsi zawodnicy i zawodniczki przyjadą wtedy do Polski. Sami uczestnicy bardzo nas zresztą chwalą i mówią, że przy naszym tempie rozwoju, jest to ostatni krok do przodu, który możemy i musimy wykonać. Skoro gwiazdy chcą do nas przyjeżdżać i tak się cieszą, że mogą odwiedzić malutkie Stare Jabłonki, to nie ma się co zastanawiać – ich zdanie jest dla nas najważniejsze. Chwalą nas też wszyscy na międzynarodowych kongresach, a to znaczy, że jest jakiś fenomen tych naszych zawodów.

* więcej na plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved