Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Świdniczanie chcą już pograć w siatkówkę

Świdniczanie chcą już pograć w siatkówkę

fot. archiwum

Siatkarze Avii zakończyli drugi tydzień przygotowań do nowego sezonu. Ciężkie treningi dają się im już we znaki. W grafiku brakuje na razie elementów czysto siatkarskich, a główny nacisk Krzysztof Lemieszek kładzie na przygotowanie kondycyjne i siłowe.

Okres przygotowań do sezonu zawsze jest ciężki dla zawodników z tego względu, że po wakacjach trzeba wejść w odpowiedni rytm – przyznaje Marcin Malicki, środkowy Avii. – Wkrótce jednak się zakończą ćwiczenia wytrzymałościowe i przejdziemy do siatkówki. Nasze organizmy także powinny się przyzwyczaić do obciążeń i na pewno treningi staną się lżejsze.

Jeszcze tylko tydzień świdniczanie spędzą trenując w mieście helikopterów. Na poniedziałek zaplanowany jest bowiem wyjazd na obóz przygotowawczy do Zawoi, gdzie Avia przebywać będzie jedenaście dni. Na miejscu do dyspozycji drużyny będą duża hala, siłownia i mnóstwo szlaków. Jednak chodzenia dużo nie będzie, bo obóz będzie bardziej ukierunkowany na zgranie zespołu niż trenowanie wytrzymałości.

Czujemy już głód siatkówki – dodaje Malicki.Do tej pory rozegraliśmy zaledwie dwa sety, z czasem jednak nasze treningi będą stawały się bardziej przyjemne i będziemy mogli w końcu trochę pograć. Dlatego z utęsknieniem czekamy na obóz. Po nim będzie też można trochę więcej powiedzieć na temat nowych zawodników i rywalizacji o miejsce w składzie. Najważniejsze jednak, aby wszystkim dopisywało zdrowie i nie przytrafiały się urazy.Na zgrupowanie w Zawoi szykują się także nowi zawodnicy, którzy w końcu będą mogli pokazać, na co ich stać. Do tej pory bowiem nie mieli jeszcze okazji pograć z resztą drużyny i ocenić swoich szans na występy w nowym sezonie. – W tym momencie trudno oceniać szanse kogokolwiek, bo podczas treningów brakuje elementów gry – mówi Rafał Grabarczyk, nowy rozgrywający drużyny Lemieszka. – Dobrze jednak, że nasza aklimatyzacja przebiega bez zarzutów. Z nowymi zawodnikami mieszkamy razem w hotelu i spędzamy ze sobą sporo czasu. Na obozie będziemy za to mieli okazję poznania się lepiej z pozostałym graczami. To z pewnością pomoże w stworzeniu dobrej atmosfery i zgraniu się. Dla mnie dotychczasowe treningi były wyczerpujące, bo w drugiej lidze ćwiczy się z mniejszą intensywnością. Z każdym dniem jest jednak coraz lepiej, przyzwyczajamy się do obciążeń.

Autorem tekstu jest Kamil Balcerek


Rozgrywki siatkarze Avii Świdnik rozpoczną od wyjazdu do beniaminka Fartu Kielce. Już w trzeciej kolejce świdniczanie pojadą do spadkowicza z PlusLigi Trefla Gdańsk. W przemeblowanej drużynie z Gdańska występują dwaj byli zawodnicy Avii: Maciej Gorzkiewicz i Bartosz Węgrzyn.

W ostatnią sobotę października przyjedzie do Świdnika zawsze groźny BBTS Bielsko-Biała. W piątej kolejce Avię czeka przymusowa pauza. Pierwszą rundę „żółto-niebiescy" zakończą potyczką na swoim parkiecie z Morzem Bałtyk Szczecin.

Bardzo dobrze, że pauzujemy już w piątej serii, najgorzej byłoby mieć wolne pod koniec rundy, kiedy wszystko się rozstrzyga – mówi trener Krzysztof Lemieszek.W tym drugim przypadku na niewiele rzeczy już ma się wpływ. Jedyny środowy termin, 18 listopada, i spotkanie z Hajnówką we własnej hali też nam odpowiada.

źródło: Dziennik Wschodni, Kurier Lubelski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved