Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Sergey Shliapnikov: Postarali się po prostu nie popełniać błędów

Sergey Shliapnikov: Postarali się po prostu nie popełniać błędów

fot. archiwum

Po dwóch porażkach rosyjscy kadeci w końcu doczekali się zwycięstwa. W Krośnie wygrali z biało-czerwonymi 4:1. Trener Sergey Shliapnikov przyznał, że kluczem do wygranej był brak błędów. Podkreślił też, że Polska to bardzo dobra drużyna.

Proszę powiedzieć, jaki element siatkarskiego rzemiosła według Pana miał decydujący wpływ na wynik dzisiejszego meczu?

Sergey Shliapnikov, szkoleniowiec Rosjan: Nie nazywałbym tego konkretnym elementem – siatkarze postarali się po prostu nie popełniać błędów – myślę, że to miało decydujący wpływ.

A co myśli Pan na temat gry naszych polskich siatkarzy?Bardzo dobra drużyna – zgrana na wszystkich płaszczyznach – jest lider, główny rozgrywający, bardzo dobra drużyna, poza tym ciężko było nam ich pokonać – wygraliśmy dopiero dzisiaj. Myślę, że w Polsce siatkówka jest teraz bardzo popularna – sądząc po ilości widzów, którzy przychodzą na mecze i dopingują swoją drużynę.

Proszę powiedzieć jeszcze, jak wyglądają u was przygotowania do Mistrzostw Świata?

Współpracujemy w takim składzie już od 3 lat, jest to reprezentacja naszego kraju – gracze pochodzą z różnych miast Rosji. Między innymi z Moskwy, Jarosławia, Nowosybirska, Ufy. Teraz zostało nam dosłownie dwa tygodnie do mistrzostw – ostatnie 2 tygodnie przygotowań.

Jak Pan myśli, czy ci chłopcy mają szansę grać w przyszłości w reprezentacji Rosji?

To zależy przede wszystkim od nich samych – na ile profesjonalnie będą traktować ten sport. My ze swojej strony dołożymy wszelkich starań, aby im pomóc.


Co myślisz na temat dzisiejszego spotkania?

Yakov Plakhov, libero Rosjan: To spotkanie zakończyło się dla nas pomyślnie – w ostatnim secie dało już znać o sobie zmęczenie, ale poprzednie cztery wygraliśmy.

Jak wyglądają Wasze przygotowania do zbliżających się Mistrzostw Świata kadetów?

Wszyscy gramy w różnych klubach – w Moskwie, Jarosławiu, Jekaterynburgu…już jakiś czas temu zwołano nas, abyśmy trenowali razem. Przez te dwa tygodnie mamy zamiar wzmocnić nasze słabe punkty.

Z trenerem i libero Rosji rozmawiała Katarzyna Solecka

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved