Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PTPS Piła – niemiecka precyzja, włoski temperament

PTPS Piła – niemiecka precyzja, włoski temperament

fot. archiwum

"Uważam, że nasza drużyna jest mieszanką spokojnego, stabilnego i niezawodnego Mercedesa oraz szybkiego, dynamicznego, czasem nieobliczalnego Ferrari" - mówi środkowa PTPS Piła Edyta Kucharska podczas obozu pilskiego zespołu, który trwa w Wałczu.

Niedawno siatkarki PTPS-u Piła rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu. Jakie są pani pierwsze wrażenia z treningów ?

Do nowego sezonu przygotowujemy się w nie pełnym składzie. Do tego jest to nowa, "przemeblowana" drużyna i na pewno potrzebujemy wiele wspólnych treningów, by się lepiej poznać i zgrać. Jest to dopiero możliwe, kiedy wrócą do nas dziewczyny z kadry. Pierwsze treningi po przerwie wakacyjnej, jak zawsze są dla nas trudne. Zmagamy się z nieuniknionymi w tym okresie zakwasami i innymi tego typu rzeczami. Jakość treningu nie jest jeszcze satysfakcjonująca, ale to normalne na tym etapie przygotowań.

Jak się Pani oraz nowym siatkarkom pracuję pod wodzą nowego szkoleniowca Wojciecha Lalka?Ja osobiście trenera Wojciecha Lalka, jak i jego "warsztat trenerski" znam dobrze, bo miałam przyjemność z nim współpracować kilka lat w Kaliszu. Nie mogę wypowiadać się za moje koleżanki, ale myślę, że zdążyły juz odczuć jego sposób trenowania. I mają zapewnie jakieś przemyślenia na ten temat. Mogę zapewnić, że drużyna będzie dobrze przygotowana do nadchodzących rozgrywek.

W nadchodzącym sezonie czeka Was bardzo duże wyzwanie. Zespół z Piły jest znacznie przebudowany, a poza tym na trenerskiej ławce zabraknie charyzmatycznego Jerzego Matlaka.

Tak, jak wspomniałam wcześniej mamy kolejne zmiany w zespole, ale wspólnie postaramy się wypaść nie gorzej niż koleżanki w minionym sezonie. To jest tylko sport, a w sporcie wszystko jest możliwe.

Gdyby miała pani porównać obecny skład drużyny do samochodu, to jaki byłby to samochód zdaniem Edyty Kucharskiej?

Nigdy nie robiłam takich porównań, ale jeśli juz mam to zrobić, to uważam ,że nasza drużyna jest mieszanką spokojnego, stabilnego i niezawodnego Mercedesa oraz szybkiego, dynamicznego, czasem nieobliczalnego Ferrari (śmiech).

*więcej w portalu interia.pl – Autorem wywiadu jest Łukasz Klin

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved